Trzy nowe tomiki poetyckie na Wolnych Lekturach!27 grudnia 2018 Nowe publikacje Wolne Lektury

Od dziś na Wolnych Lekturach znajdziecie trzy nowe tomiki poetyckie napisane przez współczesne poetki – Barbarę Klicką i Krystynę Miłobędzką – oraz poetę – Eugeniusza Tkaczyszyna Dyckiego!

Cybernauci po 3 latach27 grudnia 2018 Cybernauci Edukacja cyfrowa Edukacja Medialna

Zakończyliśmy działania w szkołach w ramach projektu „Cybernauci” Dziękujemy wszystkim uczniom i uczennicom, nauczycielom i nauczycielkom, wszystkim rodzicom i opiekunom za aktywny udział w warsztatach, a naszym Emisariuszom Bezpiecznego Internetu za aktywne i kreatywne wprowadzanie w świat bezpiecznego korzystania z Internatu. Cieszymy się, że wspólnie dbamy o bezpieczeństwo w sieci!

Zlot Cybernautów21 grudnia 2018 Cybernauci Edukacja cyfrowa Edukacja Medialna

Gra terenowa rozwijająca kompetencje cyfrowe, także te związane z bezpiecznym korzystaniem z Internet, warsztaty dotyczące ochrony wizerunku, kreatywnego korzystania z sieci, rozpoznawania fake-newsów i debata o tym, jak wspierać rodziców w kształtowaniu kompetencji cyfrowych – to działania, w których wzięli udział uczestnicy i uczestniczki „Zlotu Cybernautów”, wydarzenia które zorganizowaliśmy na zakończenie projektu „Cybernauci”.

fot. Rafał Nowak, CC BY SA, 3.0

„Eros i Psyche” Jerzego Żuławskiego na Wolnych Lekturach!14 grudnia 2018 Nowe publikacje Wolne Lektury

Od dziś na Wolnych Lekturach znajdziecie dramat Eros i Psyche napisany przez Jerzego Żuławskiego.

? Rozstrzygnęliśmy V edycję Konkursu Cybernautów! ?13 grudnia 2018 Cybernauci Konkurs

W ramach V Konkursu „Cybernautów” w szkołach odbyły się fantastyczne działania! Uczniowie przygotowali gry edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci, prowadzili własne warsztaty dla kolegów i koleżanek, zorganizowali debatę oksfordzką,  przeprowadzili wywiad ze specjalistą od edukacji medialnej. Odbywały się spektakle tematyczne, nagrywano scenki pokazujące niebezpieczne zachowania w sieci i reagowanie na nie. W szkołach organizowano konkursy, wystawy, apele tematyczne, a w zwycięskiej drużynie… odbył się rajd rowerowy, podczas którego uczniowie przekazali wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie władzom sołectwa!

„Dziecko przez ptaka przyniesione” w naszej bibliotece!6 grudnia 2018 Nowe publikacje Wolne Lektury

Od dziś na Wolnych Lekturach znajdziecie powieść Dziecko przez ptaka przyniesione autorstwa Andrzeja Kijowskiego. Zapraszamy do lektury!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza5 grudnia 2018 CopyCamp Cybernauci Olimpiada Cyfrowa Prawo Kultury Wolne Lektury

W 1985 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który jest obchodzony co roku 5 grudnia. W tym dniu honorujemy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy  dobrowolnie pracują na rzecz innych.

Zespół fundacji Nowoczesna Polska pragnie podziękować wszystkim osobom, które poświęcają swój czas, wiedzę i energię na pomoc w realizowaniu naszych projektów. Dzięki Waszej pracy możemy się wciąż rozwijać!

Życzymy Wam, żeby chęć angażowania się w działania społeczne nigdy w Was nie wygasła! Niech każdy życzliwy gest wraca do Was ze zdwojoną mocą!

Fot. Josey, flickr.com, CC BY 2.0.

? Konkurs #cojaczytam rozstrzygnięty! ?3 grudnia 2018 Konkurs Wolne Lektury

Z przyjemnością informujemy, że jury konkursu #cojaczytam zakończyło obrady. Poznajcie zwycięskie zespoły!