? Konkurs #cojaczytam rozstrzygnięty! ?3 grudnia 2018 Konkurs Wolne Lektury

Z przyjemnością informujemy, że jury konkursu #cojaczytam zakończyło obrady. Poznajcie zwycięskie zespoły!

Jury bardzo starannie obejrzało wszystkie kampanie. Śmialiśmy się na filmach, pracowicie sprawdzaliśmy realne zasięgi w mediach społecznościowych, wnikliwie czytaliśmy sprawozdania z działań. Nie mogliśmy nagrodzić wszystkich kampanii, które nam się spodobały – bo podobały nam się wszystkie. I te zrobione z dużym rozmachem, angażujące duże zespoły (zresztą często zgłaszaliście kilka zespołów z tą samą kampanią), i te małe, kameralne, ale za to doskonale przemyślane. Wygraliśmy wszyscy, bo dzięki wspólnemu zaangażowaniu wszystkich zespołów udało nam się wspólnie zrealizować JEDNĄ GIGANTYCZNĄ KAMPANIĘ CZYTELNICTWA i dotrzeć do setek tysięcy ludzi.

BRAWO MY!

Nie możemy jednak nagrodzić wszystkich uczestników – trzeba było wybrać zwycięzców. W skład Jury weszli:

• Barbara Klicka – poetka i pisarka,
  • Jarosław Lipszyc – redaktor i edukator medialny,
  • Jan Rusiński – grafik i animator.

Ich decyzją Grand Prix – nagrodę specjalną konkursu – otrzymuje kampania przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Komunikacji z Poznania w składzie: Aleksandra Michalak, Dominik Szymański, Aleksander Lasecki, Wincenty Korobacz, pod opieką Pani Ilony Starosty. Decyzja ta zapadła jednogłośnie. Przekonała nas spójna i całościowa identyfikacja wizualna, imponujący profesjonalizm, spore realne zasięgi i dobry dobór kanałów komunikacji. Żeby zobaczyć nagrodzoną stronę internetową zapraszamy tutaj.

Strona główna strony internetowej stworzonej przez drużynę z Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu

Nagrodę główną w w kategorii wiekowej 15-19 otrzymuje kampania zgłoszona przez Bibliotekę w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie. W skład zespołu weszły Aleksandra Ostrówka, Sandra Suchowiecka, Natalia Tuniewicz, które pracowały pod opieką Pani Beaty Falkowskiej-Pawelec Naszą uwagę zwróciły przede wszystkim estetyczne, oszczędne w formie zdjęcia i filmy. Piękno materiałów wizualnych przełożyło się też na ich popularność.

Jedno ze zdjęć nadesłanych przez drużynę z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie

Nagrodę główną w kategorii wiekowej 9-14 otrzymuje kampania ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Szczecinie przeprowadzona przez Daniela Włodarczyka, Bartosza Kułakowskiego, Sebastiana Kowalskiego, pod opieką Pani Edyty Michnik. Jury doceniło przede wszystkim wyobraźnię uczniów: doskonały scenariusz i perfekcyjna realizacja filmu realizowanego w różnych technikach, budzące grozę pająki, świetna gra aktorska dały w sumie kilka tysięcy wyświetleń. Brawo.

Kadr z filmu przygotowanego przez drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Szczecinie

Dodatkowo Jury postanowiło nagrodzić wyróżnieniami kilka kampanii, które wyróżniły się innowacyjnością, pomysłem, poczuciem humoru, dobrą piosenką czy grafikami. Wśród wyróżnionych znalazły się:

• Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 303 ze Śleszowic za świetny pomysł włączenia w działania rodziców i emerytowanych nauczycieli,
  • Szkoła Podstawowa nr 27 z Bielsko-Białej za wymagający wielkiego nakładu pracy film, a w nim efektowne efekty specjalne,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim za spójną wizualnie i tematycznie kampanię Czytam Jesienią,
  • Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica z Nowego Targu za góralski hit „Metalka czyta”,
  • Zespół Szkół Handlowych im. Marii Dąbrowskiej z Bydgoszczy za czytelniczy cover piosenki składu Jeden Osiem L,
  • Szkoła Podstawowa nr 28 im. Żołnierzy 4pp „Czwartaków” z Kielc za memy, filmiki i bogactwo działań,
  • XLIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha z Warszawy za film wielogatunkowy,
  • V Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Tarnowie za sympatyczną, choć skromną, kampanię,
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie za piosenkę „Czytaj i tańcz”,
    Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Zawidowie za fajną piosenkę,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie za magię i czytanie dzieciom.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! W sprawie przekazania nagród zwycięskim drużynom skontaktujemy się z opiekunkami zespołów.

Śledźcie naszą stronę oraz FacebookInstagram – gdzie niebawem udostępnimy zwycięskie projekty.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie był dla Was przede wszystkim wspaniałą zabawą. Kontynuujcie swoje działania! A do udziału w kolejnej edycji konkursu #cojaczytam zapraszamy już na początku kolejnego roku szkolnego!

Konkurs został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy konkursu: