? Rozstrzygnęliśmy V edycję Konkursu Cybernautów! ?13 grudnia 2018 Cybernauci Konkurs

W ramach V Konkursu „Cybernautów” w szkołach odbyły się fantastyczne działania! Uczniowie przygotowali gry edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci, prowadzili własne warsztaty dla kolegów i koleżanek, zorganizowali debatę oksfordzką,  przeprowadzili wywiad ze specjalistą od edukacji medialnej. Odbywały się spektakle tematyczne, nagrywano scenki pokazujące niebezpieczne zachowania w sieci i reagowanie na nie. W szkołach organizowano konkursy, wystawy, apele tematyczne, a w zwycięskiej drużynie… odbył się rajd rowerowy, podczas którego uczniowie przekazali wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie władzom sołectwa!

Ostatecznie wyłoniliśmy troje laureatów:

? I miejsce – Szkoła Podstawowa w Małej Wsi ?

? II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 163 w Warszawie ?

? III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 (dawne Gimnazjum nr 4) w Otwocku ?

oraz przyznaliśmy wyróżnienie I Liceum Ogólnokształcącemu w Kwidzynie. ?

Gratulujemy zwycięzcom!

Przy wyborze laureatów Komisja nie uwzględniała poziomu edukacyjnego szkoły. Podczas oceny Jury brało pod uwagę: oryginalność inicjatywy, zaangażowanie różnych grup społeczności szkolnej oraz jakość i estetykę zgłoszonej relacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim szkołom, które zgłosiły się do V Konkursu „Cybernautów”. Działania, które przeprowadziliście w swoich szkołach zrobiły na nas duże wrażenie! Wybór zwycięzców stanowił nie lada problem…

Co dalej?
– Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio w celu przekazania nagród;
– Wszystkie szkoły biorące udział w konkursie otrzymają elektroniczne zaświadczenia o udziale w konkursie. Zaświadczenia prześlemy drogą mailową;
– W ramach Konkursu tworzymy Bazę Dobrych Praktyk. W tym celu skontaktujemy się z wybranymi szkołami, aby poznać szczegóły działań, jakie miały miejsce w Waszych placówkach. Chcemy, by wszystkie szkoły miały szansę zainspirować się Waszymi działaniami!

Jeszcze raz GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kontynuowania swoich działań w zakresie edukacji medialnej.