Aplikacja Wolne Lektury na Androida opublikowana31 grudnia 2017 Bez kategorii

Na koniec roku mamy dla was niespodziankę:  udostępniliśmy aplikację Wolne Lektury pozwalającą na czytanie książek na urządzeniach z systemem Android w serwisie Google Play. W ciągu kilku dni aplikacja zostanie udostępniona także na platformie F-Droid, a kod źródłowy zostanie upublikowany w GitHub.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do zgłaszania wszelkich uwag. To jest wersja BETA, zawierająca wyłącznie najbardziej podstawowe funkcje. Aplikację będziemy rozwijać dalej przez kolejne miesiące – ale żeby to robić dobrze potrzebujemy waszych opinii, sugestii i propozycji. Od stycznia 2018 rozpoczynamy także pracę nad aplikacją dla użytkowników urządzeń z systemem iOS.

Aplikacja powstała dzięki współpracy z  firmą Moiseum. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowe utwory na Wolnych Lekturach – „Eneida” i „Don Juan”21 grudnia 2017 Nowe publikacje Wolne Lektury

Eneida WergiliuszaDon Juan G.G. Byrona to dwie ostatnie książki opracowane i opublikowane w tym roku w ramach projektu „Wolna literatura na Wolnych Lekturach”.

Bajki ludowe dostępne już na Wolnych Lekturach19 grudnia 2017 Wolne Lektury

Na Wolnych Lekturach zostały udostępnione nagrania dziesięciu bajek ludowych w ramach realizacji projektu „Z naszej bajki”. Zapraszamy do wysłuchania historii między innymi o cudownym lekarstwie, nocy świętego Jana, skarbach czy dudnieniu w studni.

„Pierwsze kroki” Balzaka na Wolnych Lekturach18 grudnia 2017 Nowe publikacje Wolne Lektury

W Biblioteczce Boya znajdziecie od dziś nową książkę Honoriusza Balzaca. Zapraszamy do lektury Pierwszych kroków, powieści wchodzącej w skład Komedii ludzkiej.

Od dziś łatwiej wyszukasz książkę na Wolnych Lekturach14 grudnia 2017 Wolne Lektury

Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad usprawnieniem wyszukiwarki na stronie biblioteki Wolne Lektury. Dzięki przeprowadzonym pracom o wiele łatwiej można znaleźć interesujące zasoby.

„Branki w jasyrze” Deotymy na Wolnych Lekturach!14 grudnia 2017 Nowe publikacje Wolne Lektury

Biblioteka Wolnych Lektur wciąż się powiększa — dziś publikujemy dla Was Branki w jasyrze autorstwa Deotymy, czyli Jadwigi Łuszczewskiej.

Powiększyliśmy biblioteczkę noblistów11 grudnia 2017 Nowe publikacje Wolne Lektury

W biblioteczce noblistów na Wolnych Lekturach znajdziecie dwa nowe utwory: Cztery kobiety Paula Heyse oraz Biedny Henryk Gerharta Hauptmanna.

„Wyznania” Rousseau w biblioteczce filozoficznej8 grudnia 2017 Nowe publikacje Wolne Lektury

Biblioteczka filozoficzna powiększyła się o najsłynniejszą powieść autobiograficzną w literaturze światowej, której autorem jest Jean-Jacques Rousseau.

Książka na Mikołajki – „Ania z Wyspy”6 grudnia 2017 Nowe publikacje Wolne Lektury

Lucy Maud Mongomery – na prośby dziewcząt z całego świata, jak podkreśla w dedykacji – relacjonuje przeżycia słynnej, rudowłosej Ani Shirley w czasie czterech lat jej studiów w Kingsporcie na półwyspie Nowa Szkocja. Ania z Wyspy od dziś dostępna jest na Wolnych Lekturach.

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Trzy strony”!6 grudnia 2017 Wolne Lektury Wydarzenia

Wspólnie z Instytutem Książki organizowaliśmy konkurs literacki Trzy strony, w którym udział wzięli uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Opowiadania zainspirowane cytatem z Jądra ciemności Josepha Conrada przesłało do nas 70 młodych autorów. 4 grudnia w Instytucie Książki w Krakowie poznaliśmy zwycięzców!