Od dziś łatwiej wyszukasz książkę na Wolnych Lekturach14 grudnia 2017 Wolne Lektury

Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad usprawnieniem wyszukiwarki na stronie biblioteki Wolne Lektury. Dzięki przeprowadzonym pracom o wiele łatwiej można znaleźć interesujące zasoby.

Od dzisiaj można łatwo i skutecznie wyszukiwać utwory według epoki, gatunku i motywu. Wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać np. „sonet barok vanitas”  i w wynikach wyszukiwania otrzymamy sonety barokowe z motywem Vanitas, do których pasują wszystkie wpisane słowa. Poprawiliśmy również wyszukiwanie słów w treści książek, podpowiedzi w okienku wyszukiwania i liczne drobiazgi w warstwie wizualnej.

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony biblioteki można zawsze zgłaszać przez formularz.

Prace zostały przeprowadzone w ramach realizacji projektu „Z naszej bajki”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot. Tom Britt, CC BY 2.0.