Wolne Lektury na Poznańskich Targach Książki27 lutego 2024 Wolne Lektury

W drugi weekend marca odbędzie się kolejna edycja Poznańskich Targów Książki. W tym roku możemy spodziewać się jeszcze więcej spotkań autorskich, jeszcze więcej wrażeń i jeszcze więcej dobrej zabawy. W tym roku Wolne Lektury również będą obecne podczas tego wydarzenia. Od 8 do 10 marca spotkacie nas w pawilonie 7 na stoisku 41, gdzie będziecie mogli wziąć udział w konkursie poetyckim i wygrać czytniki inkBOOK Calypso Plus w kolorze czerwonym. Partnerem konkursu jest firma inkBOOK.

Uczestnicy wydarzenia, którzy zechcą sprawdzić się w konkursie, będą musieli pobrać specjalną, opieczętowaną kartkę z naszego stoiska, napisać na niej stworzony ad-hoc wiersz (na dowolny temat i w dowolnym stylu), a następnie wrzucić do urny. Jury nagrodzi autorów/autorki najciekawszych tekstów czytnikami e-booków!

Ponadto podczas Targów czekają na nas: tysiące książek różnych gatunków, setki spotkań z autorami, panele dyskusyjne, warsztaty, strefy specjalne.

Poznańskie Targi Książki to przede wszystkim spotkania autorskie, i tak jak w latach poprzednich, tego nie zabraknie. Podczas wydarzenia odbędą się dziesiątki spotkań autorskich na pięciu scenach. Na tegorocznej liście autorów można znaleźć wielu twórców literatury kryminalnej, m.in. Katarzynę Bondę, Izabelę Janiszewską czy Marcela Mossa.

Przez wszystkie trzy dni wydarzenia nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. W tym roku przygotowana została specjalna strefa dla rodzin z dziećmi. Cały pawilon siódmy wypełnionymi będzie wydawnictwami z literaturą dziecięcą i warsztatami zarówno dla tych początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych czytelników. Dodatkowo w Strefie Rodzinnego Czytania poza czytaniem wrażeniowym odbędą się spotkania z autorami książek dla najmłodszych, a także wiele innych aktywności dla dzieci i rodziców.

Poznańskie Targi Książki to także bogata oferta wydawnicza. Swoją obecność podczas tegorocznej edycji wydarzenia planuje blisko dwustu wystawców. Wśród nich znajdują się zarówno największe i znane wydawnictwa, jak i te niszowe, publikujące ambitne książki mniej znanych autorów z Polski i zagranicy.

Poznańskim Targom Książki towarzyszyć będą Targi Edukacyjne, które skierowane są do uczniów planujących ścieżkę naukową na najbliższe lata, ich rodziców oraz nauczycieli.