Nowa aplikacja Wolne Lektury na czytnikach Inkbook17 stycznia 2024 Wolne Lektury

Wolne Lektury na czytnikach bez konieczności pobierania plików i przesyłania ich na urządzenie? Tak! Dzięki współpracy z firmą Inkbook, producentem czytników ebooków, od dziś na czytnikach inkBOOK Calypso Plus oraz inkBOOK Focus dostępna jest zmodernizowana aplikacja Wolne Lektury! Od teraz można w niej nie tylko czytać, ale również słuchać naszych audiobooków. Aplikacja dostępna jest całkowicie za darmo, bez abonamentu, bez podpinania karty, bez zakładania konta i bez logowania.

Cały nasz katalog dostępny będzie na modelach Calypso Plus oraz Focus już po uruchomieniu Wi-fi. Zaktualizowana aplikacja Wolne Lektury 3.0 dostępna będzie w zakładce „Aplikacje”. Dzięki temu darmowe lektury do pobrania są dostępne już z poziomu czytnika, bez potrzeby dodatkowego przesyłania na urządzenie.

UWAGA: starszą wersję aplikacji należy odinstalować z czytnika ręcznie! Ustawienia -> inkBOOK Plus -> wybierz z listy aplikację Wolne Lektury (bez 3.0 w nazwie!) -> naciśnij ikonę kosza -> wybierz OK.

Na starszych modelach czytnika inkBOOK, można korzystać z Wolnych Lektur i dostępnej funkcji „Wyślij na inkBOOKa”. Pobrane ebooki dołączamy jako załącznik do e-maila i wysyłamy go na unikatowy e-mail przypisany do naszego urządzenia. Po krótkiej synchronizacji ebooki pojawią się w bibliotece czytnika, gotowe do lektury. Z kolei audiobooki znajdą się w aplikacji „Pliki” w folderze „Wolne Lektury”.

Ponadto w nowej aplikacji dostępna jest wyszukiwarka, dzięki której szybko sprawdzimy, czy dany tytuł dostępny jest w katalogu. Dodatkowo każdy utwór dostępny w katalogu aplikacji Wolnych Lektur zyskał dedykowaną okładkę.

Korzystanie z Wolnych Lektur na własnym urządzeniu stało się jeszcze prostsze!