Czytamy polską poezję – nowy projekt Wolnych Lektur17 lipca 2023 Wolne Lektury

W Wolnych Lekturach kolejne miesiące miną nam pod znakiem polskiej poezji. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja czytelnictwa będziemy promować… czytanie polskiej poezji.

Spotkacie nas na wielu wydarzeniach kulturalnych organizowanych w całej Polsce. Byliśmy już w Gdańsku na Święcie Wolności i Praw Obywatelskich oraz w Lubiążu na SlotArt Festiwal, gdzie przeprowadziliśmy konkursy literackie, a zwycięzcy otrzymali od nas czytniki Kindle. A przed nami kolejne festiwale i targi książki. Konkursy skierowane są do dorosłych uczestników wydarzeń.

Natomiast dla młodszych osób przygotowujemy warsztaty poetyckie połączone z zajęciami z rękodzieła w duchu less waste. Do udziału zaprosimy dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz młodzież w wieku szkolnym i studentów. W czasie tych zajęć będziemy wspólnie z uczestnikami słuchać polskiej poezji, rozmawiać o niej, pokażemy też, gdzie ją znaleźć w sieci. Szczegółów wypatrujcie po wakacjach.

W przestrzeni internetowej natomiast będziemy zachęcać do samodzielnego czytania polskiej poezji – na naszych profilach na FacebookuInstagramie szukajcie cytatów między innymi z wierszy Bolesława Leśmiana, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Marii Konopnickiej, Krzysztofa Kamila BaczyńskiegoZuzanny Ginczanki.

*

Projekt pn. Kampania społeczna „Polska poezja — Zrób To Sam!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wysokość dofinansowania: 52 000,00 zł

Całkowita wartość zadania: 68 700,00 zł