Spotkajmy się na Poznańskich Targach Książki20 lutego 2023 Wolne Lektury Wydarzenia

Już niedługo Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w raj dla miłośników literatury! W tym roku Poznańskie Targi Książki odbędą się w dniach 10-12 marca i tak samo jak w roku poprzednim, program będzie bogaty w atrakcje dla uczestników w każdym wieku! W tym roku również spotkacie Wolne Lektury w Poznaniu.

Już drugi raz Wolne Lektury odwiedzą Poznańskie Targi Książki, aby opowiadać o naszej działalności i zachęcać do wsparcia darowiznami. Jeśli planujecie odwiedzić Targi, to konieczne zajrzyjcie do nas na stoisko nr 5. A w hali targowej poznacie nas po zielonych koszulkach.

Fot. Organizator

Poznańskie Targi Książki są ważnym miejscem spotkań pisarzy, ilustratorów, wydawców, bibliotekarzy i środowisk naukowych, a przede wszystkim miłośników literatury. To trzydniowe wydarzenie to nie tylko spotkania autorskie, ale przede wszystkim przestrzeń, która łączy popularyzację czytelnictwa z rozwojem intelektualnym, kształtowaniem kreatywnego myślenia czytelników i dobrą zabawą.

Podczas targów odbędą się liczne spotkania z autorami. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Wojciech Chmielarz, Łukasz Orbitowski oraz Marta Galewska-Kustra. Pojawią się też goście zza granicy, m.in. hiszpańska pisarka Carla Moneto oraz autor bajek dla dzieci Ulrich Hub. W programie wydarzenia nie zabraknie także warsztatów, wystąpień ekspertów, paneli dyskusyjnych oraz wystaw. Zaplanowano także warsztaty dla rodziców z dziećmi, których ideą jest zachęcenie młodego pokolenia do sięgania po książki. Miłośnicy słownych potyczek znajdą coś dla siebie w specjalnej Strefie Scrabble, a na fanów muzyki będzie czekać blisko 10 000 płyt winylowych przygotowanych przez wystawców z Polski i zagranicy w ramach Giełdy Winyli.

Poznańskim Targom Książki towarzyszyć będą Targi Edukacyjne, które stworzą okazję młodym uczestnikom zaplanowanie ścieżki naukowej na najbliższe lata.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.