Nowy audiobook – „Balladyna” Juliusza Słowackiego6 lutego 2023 Audiobooki Wolne Lektury

Na Wolnych Lekturach znajdziecie coraz więcej lektur szkolnych w wersji do słuchania. Dziś do katalogu audiobooków włączyliśmy kolejne nagranie – Balladynę Juliusza Słowackiego, którą czyta Robert Koszucki. Audiobook został zrealizowany w studiu nagraniowym ArtRepublica.

Goplana zakochuje się w pochodzącym ze wsi Grabcu. Ten jednak spotyka się z Balladyną — jedną z dwóch córek ubogiej wdowy. Z pomocą swoich magicznych pomocników Skierki i Chochlika kierowana zazdrością Goplana postanawia sprowadzić do chaty wdowy księcia Kirkora i sprawić, aby zakochał się w jej rywalce. Polecenie Goplany jest jednak nieprecyzyjne: nie wskazuje Skierce, którą z dziewcząt ma otoczyć czarem, by ujęła ona serce księcia.