„Posłowie” Wita Szostaka dla Przyjaciół Wolnych Lektur12 września 2022 Nowe publikacje Wolne Lektury

Darczyńcy i darczynki Wolnych Lektur od dziś mają dostęp do nowej prapremiery. Tym razem udostępniliśmy opowiadanie Wita Szostaka pt. Posłowie. Książka przez najbliższe 60 dni będzie dostępna jedynie dla osób wspierających darowiznami Wolne Lektury. Zapraszamy do lektury! Aby dołączyć do tego grona i zyskać dostęp do specjalnie przygotowywanych prapremier, należy wesprzeć bibliotekę dowolną kwotą, używając tego formularza.

Posłowie to opowieść o oczekiwaniu: o tym, jak czasem zmiany w wielkim świecie nie dotykają naszych małych światów, gdyż są ciągłym powrotem tego samego. To także opowieść o oczekiwaniu na ciąg dalszy i próba przyjrzenia się pytaniu, czy przypadkiem część, po której — jak liczymy — ma nastąpić ciąg dalszy, nie jest już całością i nie wydarzy się nic nowego.

Wit Szostak – autor powieści, opowiadań i dramatów, filozof, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Jego książki były nominowane do Nagrody Literackiej Nike (Fuga, 2012) i Paszportów Polityki (Sto dni bez słońca, 2014). Ostatnio wydał powieść Szczelinami (2022).

Opracowanie redakcyjne i przypisy: Aleksandra Kopeć-Gryz, Aleksandra Sekuła.

Zgodnie z tradycją dziś poprzednia prapremiera została udostępniona dla wszystkich czytelników i czytelniczek Wolnych Lektur. Zapraszamy do lektury Bajek Aleksandra Fredro.