Wszystkiego najlepszego na Dzień Dziecka!1 czerwca 2022 Nowe publikacje Wolne Lektury

Dziś, 1 czerwca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka! Wszystkim dzieciom – i dużym, i trochę mniejszym – życzymy wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń! Z tej okazji mamy też dla Was nową publikację: bajkę Artura Oppmana O czterech muzykantach. Zapraszamy do lektury!

Co może się wydarzyć, gdy czworo zwierząt — starych już, spracowanych i nieco podupadłych na zdrowiu — wyruszy razem w świat? A co stanie się, gdy na ich drodze stanie banda zbójców? Strach pomyśleć… Ale odważnie przeczytajcie sami.

Osioł o imieniu Burek (zapewne od burego koloru sierści), pies — dawny towarzysz wypraw myśliwskich swego pana, kot niezdolny już strzec domu i spiżarni swojej gospodyni przed myszami oraz kogut, który salwował się ucieczką przed zjedzeniem w rosole, poszukują nowego domu. Osobno każde z nich nie ma wiele siły ani możliwości, ale kiedy zaczną współpracować, może to odmienić ich życie.

Wierszowana wersja Artura Oppmana opiera się na jednej z baśni braci Grimm, zatytułowanej oryginalnie Muzykanci z Bremy (niem. Die Bremer Stadtmusikanten), zaś obraz piramidy zwierząt stojących jedno na drugim był wykorzystywany w sztuce i został odwzorowany w rzeźbie zdobiącej jeden z placów w mieście Brema w Niemczech.

Opracowanie redakcyjne: Aleksandra Sekuła, Wojciech Kotwica, Maria Świetlik, Aleksandra Kopeć-Gryz.