„Ion” Platona na Wolnych Lekturach!31 maja 2022 Nowe publikacje Wolne Lektury

Nasza Biblioteczka filozoficzna powiększyła się właśnie o kolejne dzieło Platona. Tym razem opublikowaliśmy Iona, jeden z krótszych dialogów, w tłumaczeniu Władysława Witwickiego. Zapraszamy do lektury!

Jeden z najkrótszych dialogów Platona. Sokrates dyskutuje z utalentowanym artystą, zawodowym recytatorem poematów Homera. Usiłuje przekonać zarozumiałego rozmówcę, że znajomość utworu bynajmniej nie robi człowieka znawcą w dziedzinach, o których traktuje dzieło, a twórczość poetycka, podobnie jak budząca zachwyt deklamacja, nie opiera się na wiedzy i umiejętności, ale pochodzi z boskiego natchnienia.

Opracowanie redakcyjne: Wojciech Kotwica, Klaudia Mizerska, Aleksandra Kopeć-Gryz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.