„Szkolne przygody Pimpusia Sadełko” na Wolnych Lekturach!24 marca 2022 Nowe publikacje Wolne Lektury

Od dziś w naszej bibliotece znajdziecie jeden z najsłynniejszych utworów Marii Konopnickiej – Szkolne przygody Pimpusia Sadełko. Zapraszamy do lektury!

Wierszowana historia o małym kotku Pimpusiu. Pimpuś to ukochany, rozpieszczony jedynak państwa Sadełków. Kiedy podrósł, przyszła pora, żeby zaczął się uczyć. Rodzice postanowili oddać go na nauki do kociej szkoły z internatem. Po lekcji tańca pierwszego dnia zadowolony Pimpuś sądził, że czekają go tu tylko tańce i jedzenie. Psoty i wybryki, w których bierze udział od rana do wieczora, nie kończą się dla niego miło. Skruszony Pimpuś postanawia poprawę.

Opracowanie redakcyjne: Wojciech Kotwica, Paulina Choromańska, Maria Świetlik, Aleksandra Kopeć-Gryz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.