Tom poetycki”przez judasza” Brzoski na Sylwestra31 grudnia 2021 Nowe publikacje Wolne Lektury

Ostatnią publikacją w tym roku kalendarzowym jest tomik poezji Wojciecha Brzoski pt. przez judasza. Trafił on do kolekcji Wiersz wolny. Zapraszamy do lektury i do zobaczenia w nowym roku!

Tomik poetycki Wojciecha Brzoski z 2008 roku, zatytułowany dwuznacznie i nieco przewrotnie przez judasza, to zbiór wierszy o charakterze religijnym. Utwory podzielone na cztery księgi (,,Księgę obrazów”, ,,Księgę rodzajów”, ,,Księgę zawodów” oraz ,,Księgę wyjścia”) stanowią propozycję bardzo interesującą pod względem formalnym (autor doskonale operuje wieloznacznym poetyckim językiem) i bogatą w symboliczne treści. Bóg — czy raczej ,,pan” — pojawiający się w wierszach to postać złożona, balansująca na krawędzi sacrum i profanum, sprawiająca, że modlitwa staje się raczej dialogiem niż prośbą.

Opracowanie redakcyjne: Elżbieta Sekuła, Aleksandra Sekuła, Aleksandra Kopeć-Gryz.