Spotkanie z Zośką Papużanką na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie13 października 2021 Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur Wolne Lektury Wydarzenia

W dniach 14-17 października 2021 r. odbędą się 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W programie 4-dniowego wydarzenia zaplanowano także spotkanie z Zośką Papużanką, które organizujemy jako Wolne Lektury. Podczas spotkania porozmawiamy o literaturze i czytelnictwie w czasie pandemii. Spotkanie będzie również transmitowane online na YouTube.

Zośka Papużanka, autorka kilku powieści i kilkunastu opowiadań, w tym roku opublikowała w Wolnych Lekturach opowiadanie Pan Parasol (kliknij tu, aby przeczytać). W maju tego roku wydała także swoją nową powieść Kąkol. O obu tych utworach oraz o raporcie Wolnych Lektur na temat czytelnictwa w czasie pandemii porozmawiamy 15 października o godz. 12:30 w sali Lwów BC. Więcej informacji o Targach tutaj. A ci, którzy nie będą mogli wziąć udziału w spotkaniu podczas Targów, będą mogli zobaczyć spotkanie na żywo na kanale YouTube Wolnych Lektur: https://www.youtube.com/c/WolneLekturyYT/.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska, założyciel Wolnych Lektur, a raport zaprezentuje Maria Świetlik, dyrektorka ds rozwoju Fundacji.

fot. Andrzej Banas www.andrzejbanas.pl

Zośka Papużanka — pisarka polska, z wykształcenia teatrolog, z zawodu nauczycielka polskiego. Jej debiut literacki, powieść Szopka była nominowana do Paszportów Polityki w 2012 r. i Nagrody Literackiej Nike w 2013 r. W powieści w sposób interesujący formalnie, przy tym z wielką wrażliwością podejmuje temat rodzin dysfunkcyjnych. Papużanka pisze także opowiadania (m.in. zebrane w tomie Świat dla ciebie zrobiłem) oraz recenzje literackie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Czytelnictwa.