KOMIKS ZA DARMO DLA SZKÓŁ I BIBLIOTEK14 czerwca 2021 Bez kategorii

Dzięki uprzejmości pana Artura Kurasińskiego udostępniamy komiks jego autorstwa szkołom i bibliotekom w wersji pdf w celach edukacyjnych. Informacje o przeprowadzonej akcji zostały już wysłane do szkół i bibliotek w Polsce. Jeśli z jakichś powodów szkoła lub biblioteka nie otrzymała od nas informacji, a jest zainteresowana przedsięwzięciem, prosimy o kontakt pod adresem ilonasiwak@nowoczesnapolska.org.pl. Więcej informacji poniżej.

„Róża, gdzie jesteś?” (cz. 2) to komiks dla dzieci w wieku 5-9 lat o przygodach dwóch dziewczynek, dzięki któremu młodzi czytelnicy mogą nie tylko przeczytać fascynującą opowieść, lecz także nauczyć się programowania w języku Scratch.

Choć komiks jest dostępny w regularnej sprzedaży, zgodnie z wolą autora udostępniamy go za darmo w celach edukacyjnych szkołom oraz bibliotekom do użytku podczas lekcji i na zajęciach pozalekcyjnych.

Wspólnie mamy nadzieję, że komiks będzie stanowić świetną pomoc dla nauczycieli i bibliotekarzy, a także zachęci młodych czytelników i czytelniczki do zainteresowania się technologiami. W komiksie znajdują się lekcje 13 wspaniałych ekspertek i ekspertów, którzy tłumaczą skomplikowane zagadnienia związane z między innymi: sztuczną inteligencją, fake newsami, rzeczywistością wirtualną, statystyką czy cyberbezpieczeństwem.

Wersja papierowa dostępna jest w regularnej sprzedaży tutaj.