Spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem4 grudnia 2020 Bez kategorii Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur Wolne Lektury Wydarzenia

W poniedziałek 7 grudnia o 18.30 zapraszamy na spotkanie autorskie online z Radkiem Rakiem, tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej „Nike”. Spotkanie będzie poświęcone utworowi Radka Raka Małe zwierzątka, które autor napisał specjalnie dla biblioteki Wolne Lektury.

Małe zwierzątka można przeczytać tu.

Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś, ambasador Wolnych Lektur.

Aby nie przegapić spotkania, dołącz do wydarzenia na Facebooku lub zapisz się na naszym kanale YouTube.

Małe zwierzątka to osadzone w realiach prowincjonalnej Polski po przemianach gospodarczych opowiadanie fantastyczne z motywami baśniowymi i mistycznym finałem. Główny bohater ma niezwykle bliskie relacje ze zwierzętami niedrapieżnymi i niewielkimi, takimi jak myszy czy psy, ale już nie koty. Sam bowiem ma podobny do nich charakter: drapieżcom łatwo go zranić. Kryje jednak przez całe życie niezwykłą tajemnicę, niosącą zniszczenie i ocalenie zarazem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Czytelnictwa.