Weź udział w IV edycji konkursu Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie”5 października 2020 Partnerzy Wydarzenia

Już 12 października rozpocznie się IV edycja konkursu Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie”, dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego. Jako partner konkursu z przyjemnością zapraszamy uczniów i uczennice zainteresowanych filmem i jego tworzeniem.

W tej edycji uczniowie są zaproszeni do zaprezentowania mniej lub bardziej znanych – może jeszcze nieodkrytych – najpiękniejszych okolicznych miejsc, a także innych rzeczy, z których są dumni w kontekście osobistych przeżyć, odkrywania okolicy, pamiątek rodzinnych lub osób z bliskiego otoczenia, które przez swoje działania przekazywały wiedzę o miejscu i czasie zdarzeń.

Tegoroczna odsłona konkursu koncentruje się na emocjach, jakie towarzyszą odkrywaniu tajemnic i wyprawom po swojej okolicy. Związane z tym formy i praktyki powinny zostać przedstawione w sposób atrakcyjny wizualnie, zachęcający do zainteresowania się tematem i zgłębiania go we własnym zakresie.

Konkurs Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie” obejmuje dwie kategorie:

• dla szkół podstawowych (klasy IV-VIII), pod hasłem „Zaczaruj filmem – miejsce, w którym mieszkasz”,
  • dla szkół ponadpodstawowych „Obrazy, miejsca, powroty” – filmowy dokument czasów.

Celem konkursu jest zainspirowanie młodzieży do tworzenia własnych opowieści, „filmowych portretów” oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości. Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków/narzędzi takich jak telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera.

Przygotowane filmy dokumentalne i reportaże nie mogą być krótsze niż 5 minut i dłuższe niż 10 minut.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są od 12 października do 30 listopada 2020 r. w formie elektronicznej na formularzu udostępnionym na stronie internetowej konkursu.

Więcej informacji znajduje się w Regulaminie dostępnym na stronie internetowej konkursu.