„Tajemniczy ogród” do słuchania już na Wolnych Lekturach12 sierpnia 2020 Audiobooki Partnerzy Wolne Lektury

Tajemniczy ogród” to książka, do której warto zajrzeć albo jej posłuchać – zachęca Paulina Holtz, która przeczytała jedną z najsłynniejszych powieści angielskiej pisarki, Frances Hodgson Burnett. Specjalnie dla czytelników i czytelniczek Wolnych Lektur i dzięki współpracy z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju historia Mary Lennox, małej Angielki wychowanej w Indiach, dostępna jest już do słuchania w naszej bibliotece.

„Tajemniczy ogród” można odsłuchać na naszej stronie lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Mary Lennox to dziewczynka, którą spotkała tragedia. Jej rodzice zmarli podczas epidemii cholery, a ona sama została wysłana do Anglii, do nieznanego wuja, Archibalda Cravena. Od tej chwili życie Mary ma się toczyć w scenerii niczym z powieści grozy: Misselthwaite Manor to ponura posiadłość otoczona wrzosowiskami, w domu czasem rozbrzmiewają krzyki i płacz, a najpiękniejszy z ogrodów jest otoczony murem. Dziewczynka w tym pozornie mrocznym otoczeniu odnajduje jednak przyjazne dusze i sama zaczyna się zmieniać. Szczególnie od chwili, gdy pewien mały ptaszek pokaże jej drogę do klucza i ukrytych drzwi do zamkniętego ogrodu. A to dopiero pierwsza z tajemnic.

Z przyjemnością zapraszamy czytelników i czytelniczki Wolnych Lektur do posłuchania tej historii o przyjaźni, rodzinie, miłości i naturze. To świetna propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników literatury.