Rozstrzygnęliśmy II edycję konkursu #cojaczytam!3 grudnia 2019 Konkurs Wolne Lektury

Bardzo miło nam poinformować, że znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu #cojaczytam! Poznajcie zwycięskie zespoły!

Jesteśmy pod wrażeniem wszystkich kampanii przeprowadzonych przez Was. Otrzymaliśmy zgłoszenia z całego kraju – promowaliście więc czytelnictwo w całej Polsce!

Przez ostatnie dwa tygodnie nasze Jurorki – Sylwia Chutnik, Paulina Choromańska i Patrycja Strzetelska – oglądały relacje z Waszych kampanii, czytały sprawozdania, przeglądały stworzone przez Was profile w social mediach i oceniały przeprowadzone działania. Wybór zwycięzców był naprawdę trudny i chcielibyśmy nagrodzić wszystkich uczestników, ale ostatecznie wybór padł na trzy kampanie.

Z przyjemnością informujemy, że nagrodę w kategorii wiekowej 9-14 lat otrzymuje kampania Bitki literackie przeprowadzona w Szkole Podstawowej nr 77 w Gdańsku (zespół w składzie: Antoni Maruczyński, Krzysztof Żurek, Rafał Rojek, Pola Jarzębowska, Julia Jerzemowska pod opieką Pani Lucyny Rojek)!

Bitki literackie na Facebooku, Instagramie, Youtube.

Za pomysł, jakość stworzonych materiałów, przygotowanie i grę aktorską uczniów i uczennic. Za uśmiech i poczucie, że wymyślanie i przygotowywanie kampanii było dla nich świetną zabawą.

Bardzo miło nam ogłosić, że w kategorii wiekowej 15-19 lat postanowiliśmy nagrodzić kampanię Tańczymy z książkami przeprowadzoną w V Liceum Ogólnokształcącym im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu (zespół w składzie: Magdalena Domagalska, Julia Kawecka, Magdalena Mizerska, Karolina Wojciechowska, Anna Skotarek pod opieką Pani Iwony Ratajczak)!

Tańczące z książkami

Tańczymy z książkam! Codziennie! Nauczyciele, uczniowie, rodzice! Zapraszamy wszystkich do czytania wszędzie na ulicy, w autobusie, na zielonej trawie. Z książką każdemu do twarzy!W tym roku szkolnym uczniowie zachęceni przez bibliotekarki szkolne Iwona Wierzba i Grażyna Wodałę pod kierunkiem nauczycielki baletu Iwona Ratajczak przystąpiły do II Edycji Konkursu cojaczytam. Uczennice z klasy IIIB odtańczyły taniec z książką! Uczeń klasy IIB Marcin Ratajczyk utrwalił na filmie etiudę taneczną do muzyki Fryderyka Szopena i #cojaczytam i #wolnelektury

Opublikowany przez Biblioteka V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu Środa, 13 listopada 2019

Jury doceniło pomysł na kampanię oraz jej wykonanie. Piękne i oszczędne nagranie pokazujące dwie pasje od razu zwróciło uwagę Jurorek.

Jury jednogłośnie przyznało również Grand Prix:

… za najlepiej zaplanowaną i przeprowadzoną akcję promującą czytelnictwo. Drużyna wykazała się profesjonalizmem w organizacji i realizacji przedsięwzięcia. Dodatkowo przeprowadzone działania przyniosły trwały rezultat i wprowadziły do szkoły na stałe bookcrossing za co należą się dodatkowe gratulacje…

za kampanię CzytaMY! przeprowadzoną w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie (zespół w składzie: Bartosz Łapkowski, Julia Wiater, Emilia Wieczorek, Aleksandra Hałoń pod opieką Pani Agnieszki Jurczak)!

CzytaMY m.in. na Instagramie, Youtube, SE Rzeszów

Gratulujemy! Ze wszystkimi zwycięzcami skontaktujemy się osobiście w celu przesłania nagród (Jury przyzna zwycięzcom nagrody rzeczowe o łącznej kwocie nieprzekraczającej 7500 zł). Zwycięzcy otrzymają także pamiątkowe dyplomy i podziękowania za udział w konkursie.

Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia:

• dla drużyny z Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach (za kampanię Wesele w bibliotece);
  • dla autorów i autorek kampanii Kocham Cię, KSIĄŻKO! ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Tarnawie;
  • zespołu z V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku, który przygotował kampanię Need to Read;
  • dla uczennic z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, które zorganizowały kampanię Zamoy czyta;
  • dla drużyny z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie (za kampanię Erudyci);
  • dla autorek i autora kampanii Więcej czytasz, więcej wiesz Publicznej Szkoły Podstawowej w Łukawcu;
  • dla zespołu ze Szkoły Podstawowej w Rydzowie za kampanię Przygody Rydzusia – promowanie czytelnictwa;
  • dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie za kampanię Powstanie Warszawskie w literaturze;
  • dla drużyny z Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku za kampanię #cojaczytam;
  • dla autorek i autora kampanii Czas na książkę z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym! Pamiątkowe dyplomy prześlemy pocztą.

Chcemy się podzielić i pochwalić tak świetnie przygotowanymi kampaniami. Wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione prace pojawią się w naszych mediach społecznościowych – będziemy je stopniowo publikować na fanpage’u Wolnych Lektur na Facebooku oraz na Instagramie. Dziękujemy za udział w konkursie i szykujcie pomysły na kolejną edycję w przyszłym roku!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patroni honorowi:

Patroni medialni: