Przedstawiamy jury II edycji konkursu #cojaczytam!12 listopada 2019 Konkurs Wolne Lektury

Zakończenie przyjmowania zgłoszeń wraz z pracami konkursowymi #cojaczytam już 16.11! Nasi Uczestnicy i ich Opiekunowie z pewnością są ciekawi, kto w tym roku będzie oceniał nadesłane kampanie. Dziś wszystko staje się jasne! Sprawdźcie skład jury tegorocznej edycji konkursu!

Prace konkursowe w II edycji konkursu #cojaczytam oceniać będą:

• Sylwia Chutnik,
  • Paulina Choromańska,
  • Patrycja Strzetelska.

SYLWIA CHUTNIK

Urodzona w 1979 roku
w Warszawie. Doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie). Była wykładowczynią w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka ,,Polityki”, „Pani”, „Wysokich Obcasów”, ,,Gazety Stołecznej” i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie „Cappuccino z książką” i „Zapomniani – odzyskani” w TVP Kultura oraz „Barłóg literacki”. Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych (między innymi Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Galeria Bunkier Sztuki, Muzeum Nobla w Sztokholmie). Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Jej teksty naukowe znalazły się w ponad 20 opracowaniach i książkach zbiorowych. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010. Laureatka nagród literackich i społecznych. Zasiada w Kapitule Nagrody im. Olgi Rok, Kapitule Obywatelskiej Naukowych Nagród „polityki” oraz w Radzie Funduszu Feministycznego. Od 2019 roku Ambasadorka Wolnych Lektur.

PAULINA CHOROMAŃSKA

Wiceprezeska Fundacji od 2019 r. , odpowiedzialna za projekt Wolne Lektury. Wcześniej również redaktorka techniczna biblioteki oraz koordynatorka programu praktyk i wolontariatu. Absolwentka studiów magisterskich w Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW. Wcześniej prowadziła prace badawcze i zajmowała się bieżącą dokumentacją teatralną w Pracowni Dokumentacji Teatru w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Prywatnie fanka amerykańskich seriali i dobrych kryminałów. Żeby odpocząć potrzebuje polskich jezior lub gór.

PATRYCJA STRZETELSKA

Specjalistka ds. promocji, redaktorka, twórczyni tekstów, absolwentka Akademii Teatralnej. Publikowała m.in. w Gazecie Wyborczej i Wysokich Obcasach. Od dekady związana zawodowo z warszawskimi instytucjami kultury. Wychowana na książkach Alfreda Szklarskiego i Juliusza Verne’a, przez co nieustannie planuje dalekie podróże.