„Sny i kamienie” Magdaleny Tulli na Wolnych Lekturach!4 października 2019 Nowe publikacje Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur Wolne Lektury

Wolne Lektury kontynuują publikowanie dzieł współczesnych autorów. Tym razem biblioteka powiększa się o książkę Magdaleny Tulli Sny i kamienie, wydanie wznowione i uzupełnione po 20 latach!

4 października w bibliotece Wolne Lektury ukazała się książka Magdaleny Tulli pt. Sny i kamienie. To pierwsze po 20 latach wydanie powieści oraz pierwsze wydanie cyfrowe utworu. Zostało uzupełnione i poprawione przez autorkę i będzie dostępne na stronie internetowej Wolnych Lektur w różnych formatach oraz w aplikacji mobilnej.

Sny i kamienie od 4 października przez najbliższe 2 miesiące dostępne będą dla Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur – inicjatywy zrzeszającej miłośników biblioteki, wspierających finansowo jej działania. Dopiero po tym czasie publikacja zostanie udostępniona szerszemu gronu czytelników.

Proza Magdaleny Tulli często ma klimat oniryczny, bystre obserwacje ujęte są w poetycką formę, niestroniącą od metafor; skłania do refleksji filozoficznej, stanowiąc zarazem źródło przyjemności intelektualnej i estetycznej.

Sny i kamienie, jej debiutancka powieść z 1995 r., posiada wszystkie te cechy. Stanowi opowieść o mieście — rozpoznawalnym, ale niewątpliwie celowo nienazwanym. Dzięki temu, zachowując kontakt z konkretem, staje się wypowiedzią bardziej uniwersalną, pokazującą życie, obumieranie, przemianę. Procesom tym podlegają zarówno drzewa, jak idee czy miasta — te ostatnie tak naturalnie związane z bytowaniem człowieka, jak naturalne są związki mrówek i ich mrowisk.

Do Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur dołączyć może każdy, komu zależy na wolnym dostępie do dóbr kultury. Inicjatywa ma na celu uniezależnienie biblioteki od dotacji ze środków publicznych i możliwości zarówno utrzymania, jak i poszerzenia zbiorów dostępnych nieodpłatnie. Wsparcie dla Wolnych Lektur można zadeklarować poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną dostępną na systemy AndroidiOS. Członkowie i członkinie Towarzystwa poza przedpremierowym dostępem do wybranych nowości, otrzymają również inne przywileje. Serdecznie zapraszamy do wsparcia projektu!