Lektura na długi weekend: „Stracone złudzenia”14 sierpnia 2019 Nowe publikacje Wolne Lektury

Stracone złudzenia to jeden z najważniejszych utworów w twórczości Honoriusza Balzaca z cyklu Komedia ludzka. Dzieło składa się z trzech części zatytułowanych: Dwaj poeci, Wielki człowiek z prowincji w Paryżu, Cierpienia wynalazcy. Od dziś powieść dostępna jest w Biblioteczce Boya.

Głównymi bohaterami są Lucjan Chardon de Rubempré i Dawid Sechard, poeta i przedsiębiorca, którzy stawiają pierwsze kroki w swoich profesjach. Ich początkowy entuzjazm i młodzieńcza wiara skonfrontowane są z rodzącym się kapitalizmem, światem pieniądza oraz trudnościami społecznymi, które muszą pokonać jako młodzi ludzie.

Powieść w tłumaczeniu Tadeusza Boya-Żeleńskiego opracowali: Paulina Choromańska, Marta Golańska, Aleksandra Kopeć, Wojciech Kotwica, Bartłomiej Nawrocki, Mateusz Osmola, Piotr Ostrowski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.