Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Sołtysem i Towarzystwem Przyjaciół Wolnych Lektur27 maja 2019 Wolne Lektury Wydarzenia

Już w czwartek, 6 czerwca o godz. 18:30, mamy wielką przyjemność zaprosić Was do Tarabuka na Nowym Świecie w Warszawie na inaugurację Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur! Naszym gościem specjalnym będzie Paweł Sołtys, autor m. in. książki „Mikrotyki”.

Pisarz w 2018 roku został laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego oraz Nagrody Literackiej Gdynia, był także nominowany m. in. do Nagrody Literackiej „Nike”. Na scenie muzycznej znany jest jako Pablopavo – wokalista, kompozytor i autor tekstów piosenek, które wykonuje solo lub z zespołem Ludziki.

Wieczór autorski poprowadzi Olga Wróbel. Na spotkaniu fragmenty nowego opowiadania, napisanego przez pisarza specjalnie dla Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur, przeczyta aktor Adam Fidusiewicz.

Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur to nowa inicjatywa, która skupi wokół biblioteki Wolne Lektury jej czytelników i sympatyków. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przyjdź na spotkanie i śledź nasze strony! Więcej szczegółów ujawnimy niebawem!

Paweł Sołtys – urodzony w 1978 roku. Wokalista, gitarzysta, autor piosenek. Nagrał 15 płyt i napisał jedną książkę.

Olga Wróbel – rocznik 1982, z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu muzealniczka. Pisze o książkach na łamach bloga Kurzojady, współpracuje z Krytyką Polityczną, Dwutygodnikiem i bydgoskimi Fabulariami. Jako recenzentka wewnętrzna doradza w wydawnictwach WAB, Znak i Sonia Draga. Jej pasją jest literatura młodzieżowa z czasów PRL.

Adam Fidusiewicz – ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, oraz Szkołę Impro. Zadebiutował w filmie „W Pustyni i w puszczy”, pracował przy serialu „Na Wspólnej”, „Czas Honoru”, „Bodo”. Gra w Teatrze Capitol i Komedia. Występuje z grupą improwizacyjną Hercklekoty. Współtworzy spektakl „Telewizja Kłamie”. Jest miłośnikiem wolnego oprogramowania Linux oraz biblioteki www.wolnelektury.pl. Więcej na www.fidusiewicz.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Czytelnictwa.