Poznajcie jury konkursu #cojaczytam!13 listopada 2018 Konkurs Wolne Lektury

Na zgłoszenie zespołu do konkursu #cojaczytam zostały już tylko 3 dni! Nie możemy się doczekać, by zobaczyć efekty Waszych prac! Mamy nadzieję, że kampania, którą przeprowadziliście, by promować czytelnictwo, była dla Was okazją zarówno do świetnej zabawy, jak i pomogła przekonać nieprzekonanych, że czytanie jest super!

Formularz konkursowy zamknie się o 23:59:59 w dniu 15 września 2018 roku. A co potem?

Następnie Wasze zgłoszenia trafią w ręce Jury, które oceni prace i wybierze zwycięzców w dwóch grupach wiekowych (9-14 lat i 15-19 lat)! Poznajcie więc skład Jury!

Barbara Klicka – poetka (jej książka nice uhonorowana została Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius w kategorii książka roku 2015 i Nagrodą Literacką Gdynia w kategorii poezja) i animatorka kultury. Od lat kreuje i koordynuje wydarzenia kulturalne i artystyczne we współpracy z warszawskimi instytucjami publicznymi i trzeciego sektora. Zdarzało jej się bywać również redaktorką (na przykład kwartalnika „Cwiszn”), dramaturżką i autorką tekstów piosenek. Współtworzyła płytę Czarny war i projekt wydawniczo-płytowy Nowy Tajny Detektyw.

Jarosław Lipszyc – prezes fundacji Nowoczesna Polska od 2007 r. Przed pracą w fundacji wieloletni dziennikarz, poeta i muzyk, aktualnie aktywny propagator nowoczesnej edukacji oraz wolnej kultury. Autor koncepcji portalu „Włącz Polskę” Ministerstwa Edukacji Narodowej. Bierze aktywny udział merytoryczny we wszystkich projektach Fundacji, prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz liczne wystąpienia i wykłady związane z nowoczesnymi technologiami, edukacją oraz prawem internetowym. Aktywnie uczestniczył w akcji społecznej na rzecz przeprowadzenia konsultacji środowiskowych wprowadzenia Rejestru Stron i Usług Zakazanych, uczestnik debaty “Zapytaj Premiera”, uczestnik debat o ACTA i przyszłości praw autorskich, aktywny promotor dialogu i współpracy sektora pozarządowego z administracją publiczną.

Jan Rusiński – doktorant warszawskiej ASP, absolwent Filozofii UW. Asystent w Pracowni Ilustracji na Wydziale Grafiki. Twórca aplikacji muzealnych, filmów animowanych, ilustracji, grafik (linoryt), rzeźb z betonu komórkowego i permanentnie nieudanych selfie. Współpracował z wieloma instytucjami kultury takimi jak Narodowe Centrum Kultury, Instytut Książki, Muzeum Warszawskiej Pragi, Fundacja Uniwersytet Dzieci czy Wydawnictwo Hokus Pokus.

Czekamy z niecierpliwością!

Konkurs został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.