Zapraszamy na Wolne Lektury Fest6 listopada 2018 Wolne Lektury Wydarzenia

Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji WOLNE LEKTURY FEST, która odbędzie się 28 listopada w Centrum Artystycznym Sztukarnia (ul. Odolańska 60 w Warszawie). Już niebawem spotykamy się ponownie, żeby rozmawiać o domenie publicznej, wolnych licencjach, digitalizacji zasobów kultury oraz udostępnianiu ich w internecie. Podpowiemy też, jak stworzyć atrakcyjną aplikację mobilną do ich prezentacji oraz jaką metodę wykorzystać przy planowaniu projektów w instytucjach kultury.

W programie wydarzenia znalazło się kilka interesujących warsztatów, więc jeśli jesteście zainteresowani tematyką udostępniania zasobów w internecie i ich wykorzystywania, domeną publiczną czy wolnymi licencjami, to nie może Was tam zabraknąć.

Program warsztatów

1. Kim są odbiorcy zdigitalizowanych zasobów kultury w Polsce?

Godz. 9.30 -11.30. Prowadzenie: Maria Wierzbicka.

2. Business Model Canvas dla kultury

Godz. 9.30 – 11.30. Prowadzenie: Zuzanna Stańska.

3. Jak być GLAM? Współpraca pomiędzy instytucjami kultury a Wikipedią

Godz. 12.00 – 14.00. Prowadzenie: Celina Strzelecka.

4. Jak twórczo i zgodnie z prawem wykorzystywać zasoby dziedzictwa kulturowego na przykładzie portalu „Wirtualne Muzea Małopolski”

Godz. 12.00 – 14.00. Prowadzenie: Kinga Kołodziejska.

5. Jak legalnie tworzyć i korzystać z cudzej twórczości

Godz. 15.00 – 17.00. Prowadzenie: dr Krzysztof Siewicz.

6. Aplikacje w działaniach kulturalnych

Godz. 15.00 – 17.00. Prowadzenie: Alicja Szulc.

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie Wolnych Lektur.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie literackie z Julią Fiedorczuk

A po warsztatach, o godz. 17.30, zapraszamy na spotkanie literackie z Julią Fiedorczuk, poetką i prozaiczką. W czasie spotkania porozmawiamy o tym, czy sztuka ma do odegrania jakąś specjalną rolę wobec kryzysu ekologicznego. Jak postulaty ekopoetyckie odzwierciedlają się w twórczości autorki? Zapytamy o to, czy miasto jest dzikie i czy psalmy zawsze są utworami, w których wychwala się ich adresata. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kopeć.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału tylko w spotkaniu z Julią Fiedorczuk zapraszamy do Sztukarnii o godz. 17.30.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.