Zapraszamy na Medialną EduAkcję Warszawy4 października 2018 Edukacja Medialna Wydarzenia

5 listopada 2018 r. w Przestrzeń from Facebook odbędzie się trzecia edycja konferencji Medialna EduAkcja Warszawy. Mamy przyjemność być jednym z organizatorów tego wydarzenia. Zobaczcie, jakie niespodzianki przyszykowaliśmy dla Was w programie!

Program i rejestracja: https://konferencjamedialna.evenea.pl/

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Medialnej EduAkcji Warszawy jest „Odpowiedzialność za słowo”. Będziemy przyglądać się zjawiskom związanym z szeroko rozumianą komunikacją za pomocą narzędzi cyfrowych. Internet jest doświadczalnym polem, na którym użytkownicy eksperymentują z tworzeniem treści i nieustannie testują granice wolności słowa. Chcemy rozmawiać o tym, jak rozwijając kompetencje medialne i cyfrowe, możemy zmieniać schematy komunikacji i jakie wyzwania stoją w związku z tym przed edukacją. Dziękujemy wszystkim instytucjom i organizacjom, które przyjęły nasze zaproszenie do udziału w konferencji: Centrum Edukacji Obywatelskiej, NASK PIB, Amnesty International, Stowarzyszeniu Demagog i Warszawskiej Lidze Debatanckiej. W czasie Medialnej EduAkcji będziecie mogli też posłuchać Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, autorki bloga Zwierz Popkulturalny, a także uczniów i absolwentów XIV L.O. im. S. Staszica w Warszawie.

Medialna EduAkcja to odbywające się cyklicznie konferencja umożliwiająca spotkanie różnych środowisk, które albo zajmują się edukacją medialną albo wykorzystują media jako narzędzia. Jej poprzednie edycje poświęcone były mapowaniu tematów edukacji medialnej oraz instytucji i organizacji aktywnych w tym obszarze. Dyskutowaliśmy także o jej celach, zarówno w odniesieniu do jednostek, jak i całego społeczeństwa. W tym roku, starając się odpowiadać na bieżące wyzwania związane z mediami cyfrowymi (propaganda, dezinformacja, mowa nienawiści) w centralnym punkcie refleksji stawiamy wychowanie do odpowiedzialnej, krytycznej, aktywnej i twórczej komunikacji. W czasie konferencji będziemy prezentować najnowsze narzędzia dla edukatorów medialnych, wyniki badań oraz ciekawe projekty. Oddamy także głos samej młodzieży, która pokaże nam wycinek swojego medialnego świata.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy animatorów, edukatorów, urzędników i nauczycieli z domów kultury, bibliotek, stowarzyszeń, fundacji, teatrów, muzeów, innych instytucji kultury, placówek oświatowych, szkół, przedsiębiorstw i grup nieformalnych. Chcemy kontynuować dyskusję, jak skutecznie realizować Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, aby stał się realnym wsparciem i narzędziem w podnoszeniu jakości edukacji medialnej w Warszawie.

Organizatorami konferencji są: Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, fundacja Nowoczesna Polska oraz Przestrzeń from Facebook.