Poszukiwani wolontariusze i wolontariuszki do pomocy przy VII Międzynarodowej Konferencji CopyCamp 201817 września 2018 Bez kategorii

W dniach 5 i 6 października w Warszawie odbędzie się VII konferencja CopyCamp organizowana przez fundację Nowoczesna Polska. Jest to unikalna szansa na poznanie najnowszych trendów w dziedzinie „własności intelektualnej”, przez bezpośredni kontakt z europejskimi i światowymi autorytetami. To konferencja o prawie, ale nie konferencja prawnicza. Uczestnicy dzielą się doświadczeniami w międzynarodowym, interdyscyplinarnym gronie artystów, ekspertów, naukowców i działaczy społecznych. Konferencji towarzyszą warsztaty prawno-autorskie dla projektantów i twórców gier komputerowych. Będzie można się także nauczyć obliczania odszkodowań za naruszenia prawa autorskiego, skonsultować możliwość ochrony wzornictwa w Urzędzie Patentowym oraz zagrać w grę karcianą o prawie autorskim.

Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek, którzy wesprą nas w realizacji następujących zadań:

1. Obsługa rejestracji

Zakres obowiązków:

• rejestracja gości (odebranie podpisu, wydawanie materiałów konferencyjnych),
  • udzielanie informacji na temat programu konferencji.

Dyspozycyjność: 5-6 października, w godz. 12:00-20:30

2. Obsługa sal konferencyjnych

Zakres obowiązków:

• monitorowanie realizacji programu konferencji,
  • pomoc w płynnym przebiegu wystąpień,
  • udzielanie informacji na temat kolejności wystąpień i przerw,
  • kontrola procesu zajmowania miejsc przez gości.

Dyspozycyjność: 5-6 października, w godz. 13:00-20:30

3. Obsługa medialna

Zakres obowiązków: redagowanie i publikacja krótkich komunikatów w wybranych kanałach social media (Facebook, Twitter).

Dyspozycyjność: 5-6 października, w godz. 13:00-20:30

4. Obsługa sal warsztatowych

Zakres obowiązków:

• pomoc w płynnym przebiegu warsztatu, m. in. pilnowanie czasu,
  • wsparcie organizacyjne prowadzącego,
  • udzielanie informacji na temat programu warsztatów.

Dyspozycyjność: 5-6 października, w godz. 9:00-15:00

Pożądane umiejętności:

• komunikatywna/zaawansowana znajomość języka angielskiego,
  • łatwość nawiązywania kontaktów,
  • zorganizowanie,
  • terminowość.

Zaangażowanie w obsługę to możliwość obserwacji organizatorów unikalnego wydarzenia o zasięgu międzynarodowym i spotkania interesujących ludzi. To także szansa zapoznania się z zasadami działania organizacji pozarządowej. Wolontariusze otrzymają zaświadczenie o wykonanej przez siebie pracy. Zapewniamy również wyżywienie podczas konferencji oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy na adres: krzysztof.siewicz@nowoczesnapolska.org.pl do dnia 30 września 2018 r.

W treści maila proszę zamieścić dane kontaktowe (imię, nazwisko, numer telefonu) i krótką informację o dostępności i preferowanej sekcji.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół fundacji Nowoczesna Polska