Nowa szata graficzna kursu IP13 czerwca 2018 Bez kategorii

Mieliście już egzamin z prawa własności intelektualnej? Przypominamy Wam o naszym podręczniku, gdzie prostym językiem wyjaśnione są podstawy prawa autorskiego, patentów i znaków towarowych. Zobaczcie też projekt jego nowej szaty graficznej, którą przygotowała Zofia Dziurawiec jako swoją pracę dyplomową na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jak Wam się podoba? A wiecie, że dzięki wolnej licencji podręcznika każdy z Was może przygotować swoją wersję?

Mamy nadzieję, że w nowej szacie graficznej przyswojenie materiału będzie jeszcze prostsze, dzięki ilustracjom, wykresom i bezpośrednim odnośnikom do artykułów z ustawy o prawie autorskim. Celem autorki była pomoc w poruszaniu się po tekście podręcznika i ułatwienie odszukiwania informacji w ustawie. Obok omawianych zagadnień umieściła rysunki tworzące analogie do codzienności. Dodała też kilka schematów, wyjaśniających wygasanie praw autorskich, prawa twórcy do swoich dzieł. Spis treści jest w formie zestawu pytań i odpowiedzi, które prowadzą do konkretnej strony i poszukiwanego zagadnienia. Obserwowaliśmy kolejne etapy prac i gorąco kibicowaliśmy autorce, a także bardzo cieszymy się, że praca została wysoko oceniona podczas obrony.