MegaMisja z Psotnikiem – nowa aplikacja fundacji Orange!1 lutego 2018 Edukacja cyfrowa Edukacja Medialna

Fundacja Orange realizująca program MegaMisja umożliwiający szkołom podstawowym realizację zajęć z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej w oparciu o przygotowany przez nas Katalog kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych udostępniła nową aplikację edukacyjną MegaMisja z Psotnikiem!

Aplikacja pozwala na kształtowanie kompetencji medialnych i cyfrowych – dzieci uczą się weryfikować informacje, dowiadują, czym są prawa autorskie, jak rozpoznać reklamę, a jak kampanię społeczną. Utrwalają też zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Przez cyfrowy świat dzieci są przeprowadzone przez wesołego Psotnika – sztuczną inteligencję, o którego trzeba dbać: karmić, głaskać i myć. Psotnik też podpowiada, kiedy zrobić przerwę i odpocząć ucząc dzieci, jak zadbać o balansowanie czasu spędzanego w sieci innymi aktywnościami.

Aplikacja zachęca też do tego, żeby korzystać z nich całymi rodzinami – nie wszystkie zadania dzieci wykonają samodzielnie, przy niektórych jest potrzebna pomoc osoby dorosłej, dzięki czemu może stać się doskonałym pretekstem wspólnej cyfrowej zabawy.

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i można ją pobrać na iOS – tutajAndroid – tutaj.

Fundacja Nowoczesna Polska jest partnerem programu MegaMisja.

grafika: fundacja Orange