Konferencja edukacyjna IT Teachers’ Days 201725 lipca 2017 Edukacja cyfrowa Edukacja Medialna Partnerzy

Wszystkie osoby zainteresowane nowoczesną edukacją zapraszamy na konferencję edukacyjną IT Teachers’ Days 2017, dzięki której nauczycie się, jak wykorzystywać nowe technologie w dydaktyce i dowiecie się, jakie korzyści z tego płyną.

Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 września 2017 roku na Wydziale Informatyki i Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Rozwoju Edukacji i Przedsiębiorczości, we współpracy z partnerami: Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Ogólnopolskim Centrum Doskonalenia Nauczyciel.

Głównym celem konferencji jest przekazanie jej uczestnikom przydatnej wiedzy, którą z powodzeniem będą mogli wykorzystywać w swoim środowisku pracy. Innowacyjne metody nauczania są bardzo przydatne w dzisiejszym świecie, dlatego dobrze być na bieżąco z nowinkami dotyczącymi nauki programowania oraz niezbędnych narzędzi i rozwiązań, które można zastosować w nauczaniu przedmiotowym.

W programie konferencji przewidziano dwa bloki: wykładowy oraz warsztatowy. Pierwszy z nich będzie dotyczył różnych zagadnień, które mogą okazać się przydatne w zarządzaniu szkołą. Dowiecie się z niego, jak ważny jest zawód nauczyciela, o co chodzi w prawie ochrony własności intelektualnej, a także posłuchacie o zmianach w edukacji. Blok warsztatowy będzie natomiast skoncentrowany na doskonaleniu kompetencji informatycznych. Trenerzy pokażą Wam, jak samodzielnie i bez wysiłku założyć szkolną stronę internetową, oraz nauczą, jak za pomocą robotów przekazać najmłodszym uczniom wiedzę dotyczącą programowania. Nie zabraknie również nowości, które mogą okazać się przełomowe w procesie kształcenia.

Dzięki konferencji, będziecie mogli zaczerpnąć garść nietuzinkowych pomysłów, które przełożą się na jakość kształcenia w polskich szkołach. Przy okazji wydarzenia będziecie mieli możliwość zapoznania się z firmami, które z chęcią podejmą współpracę ze szkołami – w targach, które będą towarzyszyły konferencji, wezmą udział m.in. szkoły językowe, wydawnictwa i firmy, w których ofercie znajdują się innowacyjne rozwiązania dla placówek oświatowych. Nie zabraknie ciekawych konkursów czy kuponów rabatowych na przeróżne usługi. Plan obejmuje również zorganizowanie wieczornych wyjść do teatru, zwiedzanie Krakowa oraz wieczór gier planszowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani.

Zgłoszenia będą przyjmowane nie później niż do września 2017 roku.

Fundacja Nowoczesna Polska jest patronem merytorycznym wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.tedit.pl.