„Śródmieście Działa!” po raz czwarty2 czerwca 2017 Wydarzenia

Po raz czwarty w tym roku odbędzie się święto inicjatyw społecznych „Śródmieście Działa!”. Zapraszamy mieszkańców Warszawy do spotkania się z instytucjami i organizacjami pozarządowymi działającymi w Śródmieściu. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca 2017 r. w godz. 12 – 17 na skwerku przed pl. Konstytucji 4.

Tak jak w poprzednich latach organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników, m.in. tworzenie ozdób i biżuterii, warsztaty z robienia zdrowych słodyczy bez cukru, koło fortuny, wspólne malowanie, gry i zabawy, pokaz pracy średniowiecznej mennicy, malowanie twarzy. Wydarzenie rozpocznie się debatą „Droga do partnerstwa – w którym miejscu jesteśmy? dyskusja o relacjach pomiędzy organizacjami pozarządowymi i dzielnicowymi instytucjami samorządowymi”, a zakończymy improwizowanym spektaklem „Top Niania” Fundacji Act4Art.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się tutaj.

Śródmieście działa! współorganizują: Warsztat Warszawski (prowadzony przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych), Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego Dzielnicy Śródmieście, Dom Kultury Śródmieście

oraz
Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego, Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” – Ognisko „Starówka”, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Warszawie, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Inicjatywa Wolna Białoruś, Fundacja Act 4 Art im. Meisnera, Fundacja Amondo Films, Fundacja Artystyczna „Młyn”, Fundacja Edukacji Społecznej, Fundacja Kultury Dialogu, Fundacja Metamorfozy, Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana, Fundacja Nowoczesna Polska, Fundacja Otwarty Kod Kultury, Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej Razem, Fundacja Pożywienie – Darem Serca, Miłośnicy Krajobrazu – Stowarzyszenie Właścicieli Lokali, Ogniska Muzyczne Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, Ośrodek Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży „Pępek”, Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl, Polskie Stowarzyszenie Carrom, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, Powiślańska Fundacja Społeczna, Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie Opta, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci, Młodzieży i Rodzin Zastępczych „Chaber”, Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka”, Stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa, Stowarzyszenie Zgoda, Towarzystwo Polsko-Norweskie Zarząd Główny, Towarzystwo Pomocy Młodzieży, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Warszawa-Śródmieście, Warszawski Dom pod Fontanną (Zespół Regionalny Koalicji na rzecz Zdrowia Psychicznego).

Patroni medialni: Radio RDC, Miesięcznik Stolica, warszawa.ngo.pl, Tygodnik Południe.

„Śródmieście Działa!” jest organizowane dzięki wsparciu Domu Kultury Śródmieście.

Wydarzenie powstało przy wsparciu Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

„Śródmieście Działa!” wspiera Warszawa Lokalnie.