Zainspiruj się! Weź udział w II edycji Konkursu Cybernautów30 maja 2017 Cybernauci Edukacja Medialna Konkurs

Działaj w swojej szkole i weź udział w II edycji Konkursu Cybernautów! Na zgłoszenia czekamy do września 2017 roku.

Jesteśmy pod wrażeniem zrealizowanych akcji edukacyjnych w szkołach oraz zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy prowadzili działania w ramach I edycji Konkursu Cybernautów!

Szkoły, które ukończyły warsztaty prowadzone w ramach projektu „Cybernauci”, od kwietnia 2017 r. mają szansę na udział w II edycji Konkursu Cybernautów i wygranie sprzętu elektronicznego.

• Zadaniem konkursowym jest zorganizowanie w szkole akcji promującej wiedzę na temat edukacji medialnej, cyberbezpieczeństwa i reagowania na zagrożenia.
  • Zgłoszenia do II edycji Konkursu Cybernautów można przesyłać do końca września 2017 roku za pomocą formularza.

Poznaj inicjatywy laureatów I edycji Konkursu

Mamy nadzieję, że tego typu projektów będzie jak najwięcej a nasza inicjatywa zainspiruje inne szkoły.” – napisała pani Teresa Rapacz, pedagog Gimnazjum Nr 1 w Rabie Wyżnej – zwycięzcy I edycji Konkursu. Dowiedz się jak zmobilizować uczniów do działań promujących bezpieczeństwo w internecie, jak zaangażować rodziców podczas pikniku rodzinnego. Poznaj twórczość poetycką uczniów  na temat „Przygód w internecie”.

Więcej informacji o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na : http://www.cybernauci.edu.pl/konkurs.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Cybernauci – bądź bezpieczny w sieci”. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej. Projekt został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.