Konkurs Cybernautów- dziękujemy za zgłoszenia!3 kwietnia 2017 Cybernauci Konkurs

Do końca marca 2017 r.  szkoły z całej Polski przesyłały zgłoszenia do pierwszej edycji Konkursu Cybernautów.  Za wszystkie zgłoszenia bardzo dziękujemy!

Wiele szkół kontynuowało temat edukacji medialnej,  cyberbezpieczeństwa i reagowania na zagrożenia w sieci angażując swoją społeczność szkolną. Cieszymy się, że temat bezpieczeństwa w sieci jest dla Was tak ważny!

Każda szkoła, która zgłosiła się do konkursu, zorganizowała dodatkowe działania, mające na celu promocję postawy bezpiecznego korzystania z sieci i nowych technologii, angażując przy tym całą swoją społeczność szkolną. W ramach konkursu Cybernautów w szkołach: odbywały się spektakle, wystawy prac uczniów, pokazy filmów, pogadanki i warsztaty, konkursy plastyczne i poetyckie, powstawały plakaty, komiksy, gazetki szkolne i ulotki oraz wiele innych bardzo ciekawych działań. Wszystkie zorganizowane przez Was akcje były bardzo różnorodne. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania szkół!

Teraz kolej na komisję konkursową! Spośród przesłanych zgłoszeń komisja wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają cenne nagrody rzeczowe. Przy wyborze laureatów Komisja nie będzie uwzględniała poziomu edukacyjnego szkoły. Komisja może przyznać również wyróżnienia w postaci zaproszenia na wydarzenie podsumowujące. Wyniki pierwszej edycji Konkursu Cybernautów ogłosimy do końca kwietnia 2017 roku na naszej stronie internetowej: www.cybernauci.edu.pl

Konkurs  jest realizowany w ramach projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” finansowanego ze środków Ministra Edukacji Narodowej