Nowe liderki edukacji medialnej!27 grudnia 2016 Edukacja cyfrowa Edukacja Medialna

EM_zrzutRośnie grono liderek edukacji medialnej! 6 osób, które wzięły udział w projekcie Warszawscy Liderzy Edukacji Medialnej otrzymuje Certyfikat Lidera Edukacji Medialnej fundacji Nowoczesna Polska!

W tym zaszczytnym gronie witamy:

• Monikę Czumaj z Biblioteki Publicznej w dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy,
  • Beatę Gelo z Biblioteki Publicznej w dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy,
  • Witę Meczew-Bardecką z Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy,
  • Kingę Ratyńską z Biblioteki Publicznej w dzielnicy Wola m. st. Warszawy,
  • Martę Niedziałkowską z Fundacji Nowoczesna Polska,
  • Karolinę Widyńską z Gimnazjum nr 83 w Warszawie.

Warszawskie Liderki wzięły udział w cyklu szkoleniowym obejmują cym:  3-dniowe szkoleniu poświęconemu rozwojowi kompetencji w zakresie prowadzenia zajęć z edukacji medialnej (w tym: kompetencji trenerskich), przeprowadzenie zajęć z edukacji medialnej dla wybranej grupy, 1-dniową superwizję poświęconą omówieniu przeprowadzonych zajęć oraz wzmocnieniu kompetencji trenerskich, przygotowanie dobrej praktyki oraz udział w spotkaniu podsumowującym „Jak wykorzystać edukację medialną w edukacji kulturalnej?”. Do uzyskania Certyfikatu konieczne było także przystąpienie do egzaminu sprawdzającego wiedzę z zakresu edukacji informacyjnej, medialnej i cyfrowej, jak również umiejętność stosowania jej w przygotowywaniu zajęć dla różnych grup odbiorców.

Świeżo certyfikowanym Liderkom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych edukacyjno-medialnych wyzwań.

Osoby zainteresowane udziałem w podobnych projektach w przyszłości prosimy o zapisanie się na newsletter serwisu Edukacja Medialna. Zachęcamy także do zapoznania się z opisami dobrych praktyk przygotowanymi przez liderki: http://edukacjamedialna.edu.pl/info/dobre-praktyki/