„Cyfrowe Igrzyska” – cykl kursów e-learningowych21 grudnia 2016 Edukacja Medialna Olimpiada Cyfrowa Partnerzy

Fundacja wspólnie z NASK przygotowała cykl kursów e-learningowych pod nazwą „Cyfrowe Igrzyska”, który dostępny jest w ramach programu IT Szkoła. Jego pierwsza część dostępna jest już na stronie internetowej IT Szkoły.

Cykl kursów „Cyfrowe Igrzyska” jest wprowadzeniem do tematyki Olimpiady Cyfrowej i pozwala na zdobycie podstawowej wiedzy określonej programem olimpiady i sprawdzenie swoich kompetencji dzięki towarzyszącym mu zadaniom. Cykl składać się będzie z 10 kroków, zgodnych z obszarami wyodrębnionymi w „Katalogu kompetencji medialnych, cyfrowych i informacyjnych”:

I – Korzystanie z informacji

II – Informacje w środowisku medialnym

III – Język mediów

IV – Kreatywne korzystanie z mediów

V – Etyka i wartości

VI – Bezpieczeństwo

VII – Prawo

VIII – Ekonomiczne aspekty działania mediów

IX – Kompetencje cyfrowe

X – Mobilne bezpieczeństwo

Już teraz dostępny jest I krok „Korzystanie z informacji”. Kolejne będą udostępniane co dwa tygodnie. Udział w kursie jest bezpłatny, jednak aby móc skorzystać z przygotowanych materiałów należy zarejestrować się na stronie IT Szkoły.