Podkast o poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego już dostępny21 października 2016 Wolne Lektury

Krzysztof_Kamil_Baczyński_-_MaturzystaZapraszamy do wysłuchania audycji pod tytułem Śmierć, zmartwychwstanie, śmierć.

Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, najbardziej znanego spośród młodych poetów tragicznie zmarłych w trakcie II wojny światowej, nie jest łatwa do interpretacji. Jednak my podjęliśmy się tego zadania i w naszym podkaście staraliśmy się ją omówić z uwagą, na jaką zasługuje.

Nagranie dostępne jest również w języku angielskim pod tytułem Death, resurection, death. Dodatkowo na stronie projektu udostępniliśmy scenariusze nagrań w obu językach. Materiały dostępne są dla wszystkich bez ograniczeń na licencji Creative Commons. Nagrania znajdziecie również na stronie podkasty.info.

Podkast został zrealizowany w ramach projektu „Słuchaj wszędzie”.

Partnerami medialnymi projektu są Bookeriada, eLib.pl, Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!, Lubimyczytac.pl, Link to Poland, culture.pl, Koalicja Otwartej Edukacji, Artifex, Galeria przy automacie, Wydawnictwa Drugie, Radio Pryzmat, Radio Wolna Kultura.

Scenariusz: Paweł Kozioł, tłumaczenie: Monika Grzelak, realizacja: Borys Kozielski, czytał: Jarosław Kozielski.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

czarny-kwadrat-oficjalny-150x150PJ_RGB-300x174