Konkurs: Misja – książka!17 sierpnia 2016 Konkurs Wolne Lektury

WebFundacja Nowoczesna Polska oraz Ridero IT Publishing – inteligentny system wydawniczy dla niezależnych autorów – zapraszają do udziału w ogólnopolskim turnieju literackim dla szkół ponadpodstawowych. Konkurs: Misja – książka! został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Startujemy 15.09.2016!

Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Polsce. Jego celem jest rozwijanie i wspieranie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży. Młodzi Autorzy, dzięki  pomocy i wsparciu zaangażowanego w „misję” nauczyciela, piszą opowiadania i projektują książkę od pierwszej do ostatniej strony w Inteligentnym Systemie Wydawniczym Ridero.

Projekt ma na celu pokazanie młodym ludziom, że dzięki nowoczesnej technologii komputerowej, pisanie, czytanie i wspólne tworzenie znacznie wykracza poza schemat kartki i długopisu. Założeniem konkursu jest kształtowanie umiejętności twórczego myślenia oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodych ludzi, dając im możliwość przekazania własnego punktu widzenia oraz wyrażenia swoich uczuć i emocji.

Wyjątkowy konkurs dla szkół

Dzięki inteligentnemu systemowi wydawniczemu Ridero uczniowie przygotują prawdziwą publikację książkową. Będzie to zbiór opowiadań, napisany przez młodych autorów (zespoły od 3 do 10 osób) pod opieką swojego nauczyciela.

Członkowie zespołów wybiorą motyw przewodni książki, który może być dowolny i nie jest ograniczony niczym poza przepisami prawa w Polsce. Autorzy opowiadań nie muszą być z jednej klasy, jednak wszyscy muszą być uczniami jednej szkoły. Szkoła może być reprezentowana przez wiele zespołów.

Przedmiotem konkursu są utworzone przez zespoły książki, w których każdy uczeń przygotuje jedno opowiadanie. Uczestnicy mogą przygotować również własne ilustracje i projekt graficzny okładki (ale nie są to elementy obowiązkowe), natomiast skład tekstu i przygotowanie ostatecznej wersji książki będzie odbywać się w inteligentnym systemie wydawniczym na platformie Ridero.

Nagrodami dla wszystkich członków zwycięskiej drużyny będą tablety, a najlepsze zbiory opowiadań zostaną wydrukowane.

Zbierz zespół! Przygotuj się już teraz!

Jesteś nauczycielem? Już we wrześniu zachęć swoich uczniów do udziału w konkursie! Jesteś uczniem? Zaraz po powrocie z wakacji zbierz kolegów, pokażcie swój talent literacki i zawalczcie o nagrody! W poszukiwaniu inspiracji zachęcamy do zajrzenia na Wolne Lektury i sięgnięcia po znajdujące się tam książki.

Szczegółowy opis konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej konkursu, jednak już teraz można się zapoznać się z inteligentnym systemem wydawniczym Ridero, tworząc pierwszą testową książkę na stronie: www.ridero.pl.

Zapraszamy do wzięcia udziału!