„Sztuka kochania” w wersji audio22 lipca 2016 Audiobooki Wolne Lektury

owidiusz-sztuka-kochaniaSztuka kochania Owidiusza, jednego z najwybitniejszych rzymskich autorów elegii, od dawna dostępna jest na Wolnych Lekturach w wersji do czytania. Studio Aktorskiej Interpretacji Literatury we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska nagrało ten poemat w przekładzie Juliana Ejsmonda. Audiobook od dziś dostępny jest na Wolnych Lekturach.

Owidiusz znany był z pisania utworów o tematyce miłosnej. Sztuka kochania to poemat o praktycznych aspektach miłości, który był prawdopodobnie powodem wygnania autora z Rzymu, a który w 1564 roku trafił do Indeksu ksiąg zakazanych.

Czytają Anna Bugajska, Kamil Dominiak, Maciej Kosteczka, Jarosław Kozielski, Gabriela Oberbek, Natalia Piotrowska, Adrian Wiśniewski. Reżyseria: Adrian Wiśniewski. Montaż, mastering i współpraca reżyserska: Borys Kozielski. Nagranie zostało udostępnione na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 PL.