Komunikat o zakończeniu projektu Fundament10 czerwca 2016 Bez kategorii

Fundacja Nowoczesna Polska i fundacja e-Państwo rok temu rozpoczęły proces zacieśniania współpracy pod marką Fundament. Nasze organizacje łączy wspólna wizja społeczeństwa informacyjnego i każda z nich może pochwalić się poważnym dorobkiem. Przez ten czas wypróbowaliśmy różne ścieżki i modele działania. Wiemy, ze Polska i region potrzebują silnych organizacji, szczególnie, gdy zmienia się otoczenie społeczno-polityczne, a już szczególnie, gdy zmienia się tak szybko. Uznaliśmy, że najlepiej sprostamy tej potrzebie działając jako dwie oddzielne organizacje, zachowujące swoją tożsamość i specjalizację. Takie rozwiązanie da naszym działaniom większą elastyczność. Dlatego kończymy projekt Fundament Społeczeństwa Informacyjnego, choć jednocześnie bogatsi o doświadczenia będziemy kontynuować wspólne działania, w szczególności w zakresie działań watchdogowych i kształtowania polityk publicznych.

Ponieważ połączone zostały profile facebookowe obydwu organizacji i proces ten jest nieodwracalny postanowiliśmy że dotychczasowy profil Fundamentu stanie się profilem fundacji e-Państwo. Zapraszamy gorąco do śledzenia działań fundacji Nowoczesna Polska na jej nowym profilu.