„Cybernauci na start!” – zaproszenie na inaugurację projektu13 maja 2016 Cybernauci Edukacja cyfrowa Edukacja Medialna Wydarzenia

Cyberauci logo_for light„Cybernauci na start!” to wydarzenie inaugurujące projekt, który skierowany jest do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

Projekt zostanie zainaugurowany 2 czerwca 2016 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego o godz. 14. Podczas inauguracji młodzież – uczestnicy warsztatów – przedstawi swoje pomysły na rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem w internecie. W trakcie wydarzenia zaprezentowany zostanie także cały projekt oraz wyniki diagnozy wiedzy, umiejętności i postaw w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) grup docelowych projektu, przeprowadzonej przez zespół badaczy Collegium Civitas, partnera projektu.

W trakcie części warsztatowej, która odbędzie się w godzinach przedpołudniowych, młodzież i dorośli przy wsparciu profesjonalnych trenerów i trenerek będą szukać rozwiązań problemów z zakresu bezpieczeństwa w sieci i korzystania z TIK. Dzięki temu dowiedzą się między innymi jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej, jak definiowana jest prywatność w serwisach społecznościowych oraz czego mogą dowiedzieć się o nas inni dzięki informacjom, które sami udostępniamy w internecie. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane grupom warsztatowym oraz zaproszonym gościom podczas drugiej części tego wydarzenia.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy przesłać swoje zgłoszenie na adres paulinachoromanska@nowoczesnapolska.org.pl do 22 maja.

Wszelkich informacji udziela koordynatorka wydarzenia Paulina Choromańska, tel. 22 465 15 35, e-mail: paulinachoromanska@nowoczesnapolska.org.pl.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Partner projektu: Collegium Civitas.

Patronat honorowy: Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Dziecka, Ośrodek Rozwoju Edukacji.