„Cybernauci na start!” – zaproszenie na warsztaty26 kwietnia 2016 Cybernauci Edukacja cyfrowa Edukacja Medialna Wydarzenia

Cyberauci logo_for lightJesteś aktywnym użytkownikiem internetu? Jesteś nauczycielem/nauczycielką, rodzicem, uczniem/uczennicą szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej? Jeśli na te dwa pytania odpowiedź brzmi tak, to zgłoś się na warsztaty „Cybernauci na start!”.

„Cybernauci na start!” to wydarzenie inaugurujące projekt Fundacji Nowoczesna Polska „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci ”. Skierowany on jest do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

2 czerwca 2016 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się warsztaty, podczas których młodzież i dorośli przy wsparciu profesjonalnych trenerów i trenerek będą szukać rozwiązań problemów z zakresu bezpieczeństwa w sieci i korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Dzięki temu dowiedzą się m.in. jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej, jak definiowana jest prywatność w serwisach społecznościowych oraz czego mogą dowiedzieć się o nas inni dzięki informacjom, które sami udostępniamy w internecie.

Podczas wydarzenia zostaną również zaprezentowane wyniki badania wstępnego wiedzy, umiejętności i postaw w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu oraz TIK grup docelowych projektu, które przeprowadził partner projektu Collegium Civitas.

Jak zgłosić się na warsztaty?

Uczestnikami warsztatów mogą być uczniowie i nauczyciele ze szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych oraz rodzice i opiekunowie. Zgłoszenia przyjmujemy od nauczycielek i nauczycieli ze szkół. Z jednej szkoły można zgłosić maksymalnie 15 osób. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 maja na adres: paulinachoromanska@nowoczesnapolska.org.pl. W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska uczestników, nazwę i adres szkoły, imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail osoby kontaktowej. Skontaktujemy się z grupami, które zostaną zakwalifikowane na warsztaty.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Dodatkowych informacji udziela koordynatorka wydarzenia Paulina Choromańska: paulinachoromanska@nowoczesnapolska.org.pl, tel. (0-22) 465 15 35.

Projekt finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Partner projektu – Collegium Civitas.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej.