Kanarki Literackie we Wrocławiu21 kwietnia 2016 Wydarzenia

kanarek

Kanarki Literackie opanują wrocławskie tramwaje w najbliższą sobotę!

Kanarki Literackie to akcja promująca czytelnictwo i podróżowanie za pomocą środków transportu zbiorowego. Na czym ona polega? 23 kwietnia piętnastu elegancko ubranych aktorów na wybranych liniach tramwajowych będzie wypożyczać pasażerom książki. Dlaczego? Czytający podróżni w tym dniu nie płacą za bilety. Książki, opakowane w charakterystyczny żółty papier, będą zwracane przy wyjściu z pojazdu. Wypatrujcie kanarków między godziną 11.00 a 16.00 na liniach 1, 3, 4 oraz 10.

Akcja jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

Dodatkowo chętnym pasażerom będą wręczane QR kody z książkami z Wolnych Lektur!

Akcję realizuje Stowarzyszenie Garaże Kultury. Jest to organizacja non-profit odpowiedzialna za różne akcje teatralne, performatywne i literackie, między innymi „Wybory Literackie” czy „Most do San Sebastian”. Garaże brały także aktywny udział w przygotowaniach i realizacji „Przebudzenia” oficjalnego otwarcia ESK 2016. Stowarzyszenie tworzy również gry miejskie (Wrocławskie Gry Miejskie) oraz spektakle teatralne (Teatr Ej.Aj.), prowadzi bezpłatne warsztaty teatralne oraz tworzy i uczestniczy w różnych akcjach kulturalnych.

Zapraszamy w sobotę do Wrocławia!