Podsumowanie II etapu III edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej1 kwietnia 2016 Edukacja Medialna

29 lutego 2015 roku o godz. 17:00 ponad stu uczniów uprawnionych do udziału w II etapie III edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej zmierzyło się z testem on-line z zakresu edukacji medialnej, informacyjnej i cyfrowej. Test ukończyło 98 osób, z których 16 zakwalifikowało się do zawodów finałowych.

WTEM plakatZadania postawione przed uczestnikami i uczestniczkami II etapu WTEM nie należały do najłatwiejszych. W ciągu 90 minut musieli zmierzyć się z 22 pytaniami zamkniętymi i otwartymi, których rozwiązanie wymagało sporej wiedzy i umiejętności. Sprawdzaliśmy m.in.:

• czy potrafią tworzyć komunikaty dostosowane do konkretnych odbiorców,
  • czy wiedzą, jak zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu,
  • czy potrafią wyszukiwać informacje,
  • czy znają pozytywne aspekty hakowania,
  • czy wiedzą, na co pozwalają wolne licencje oraz
  • czy są świadomi, na podstawie jakich danych odbywa się profilowanie w sieci.

Maksymalny wynik, jaki można było uzyskać podczas testu, to 70 punktów. Aby zakwalifikować się do zawodów finałowych, należało uzyskać min. 52 punkty. Udało się to 16 osobom (w kolejności alfabetycznej):

• Norbert Frątczak – Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie,
  • Juliusz Horowski – Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie,
  • Szymon Jankowski – Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku,
  • Wiktoria Jędryczka – Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu,
  • Mariusz Jóźwiak – Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach,
  • Marek Łoś – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku,
  • Łukasz Mączka – Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku,
  • Szymon Orlikowski – Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie,
  • Zuzanna Pudlewska – IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu,
  • Szymon Smolarek – Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach,
  • Julia Sochacka – IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu,
  • Adam Sołtys – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu,
  • Martyna Tęcza – IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu,
  • Miłosz Wiśniewski – Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie,
  • Jakub Woźniak – Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie,
  • Bartosz Zwoliński – Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach.

Serdecznie gratulujemy Finalistom i Finalistkom oraz ich Opiekunom i Opiekunkom! Szczęśliwa szesnastka spotka się już 22 kwietnia 2016 r. w Warszawie, gdzie podczas trzystopniowych zawodów powalczy o cenne nagrody: indeks Collegium Civitas oraz tablety.

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom drugiego etapu bardzo dziękujemy za udział w Turnieju. Mamy nadzieję, że będziecie wspominać WTEM jako dobrą zabawę. Życzymy Wam wielu sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swoich zainteresowań.

Główną nagrodą w III edycji WTEM jest indeks na dowolny kierunek stacjonarnych studiów licencjackich prowadzonych przez Collegium Civitas, zwolnienie z opłat czesnego przez okres jednego roku oraz możliwość bezpłatnego zakwaterowania w akademiku przez rok.

Z pewnością zwycięzcę lub zwyciężczynię zainteresuje kierunek Dziennikarstwo i Nowe Media prowadzony przez Katedrę Dziennikarstwa Collegium Civitas, której kierownikiem jest red. Jacek Żakowski. Zajęcia prowadzą m.in. dr Michał Komar, autor wywiadów-rzek z Władysławem Bartoszewskim, red. Michał Broniatowski, redaktor naczelny „Forbes”, red. Konrad Piasecki, laureat nagrody Dziennikarz Roku 2015 (warsztat radiowy), red. dr Jarosław Gugała, szef programu „Wydarzenia” w Polsacie, red. Wojciech Orliński publicysta w „Gazecie Wyborczej” oraz wielu innych.

Śledźcie aktualności związane z projektem Edukacja medialna oraz Wielkim Turniejem Edukacji Medialnej: http://edukacjamedialna.edu.pl. Na stronie znajduje się pełna lista Patronów i Partnerów WTEM, którym serdecznie dziękujemy za współpracę podczas realizacji II etapu turnieju.

Partnerem strategicznym Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej oraz sponsorem nagrody głównej jest Collegium Civitas.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.