Nowe publikacje na Wolnych Lekturach16 grudnia 2015 Bez kategorii

Kolekcja literatury dla dzieci i młodzieży, kolekcja literatury kobiecej, biblioteczka filozoficzna i biblioteczka Boya to cztery kolekcje, w których zamieściliśmy nowe publikacje.

gomulicki-chalat kant-krytyka-czystego-rozumu orzeszkowa-list-do-kobiet-niemieckich-i-o-polsce-francuzom-strona-tytulowa proust-w-poszukiwaniu-straconego-czasu-sodoma-i-gomora

W biblioteczce Boya znajdziecie kolejne trzy części z cyklu W poszukiwaniu straconego czasu Marcela Prousta: Strona Guermantes, Uwięziona, Sodoma i Gomora oraz Prowincjałki Pascala. Krytyka czystego rozumu Immanuela Kanta w tłumaczeniu Piotra Chmielowskiego oraz Wcielające się idee czasu Karola Libelta zamieściliśmy w biblioteczce filozoficznej. List do kobiet niemieckich i O Polce – Francuzom (dwa teksty, będące skrótową wykładnią poglądów pisarki na temat sytuacji kobiet w Polsce i w Europie, zawierające także zarys historii ich roli w społeczeństwach) oraz Patryotyzm i kosmopolityzm (tekst będący głosem w gorącej wówczas dyskusji pomiędzy zwolennikami kultywowania idei patriotycznych i tymi, którzy opowiadali się za kosmopolityzmem) to dwa teksty Elizy Orzeszkowej, które powiększyły kolekcję literatury kobiecej. Natomiast Chałat Wiktora Teofila Gomulickiego, Panienka, Gąsior do Filipka, Kurpik i „W Państwo” Marii Konopnickiej to nowe pozycje w kolekcji literatury dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo opublikowaliśmy też Resurrecturis Zygmunta Krasińskiego oraz Dysputę Heinrich’a Heine’go.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.