Nowy autor na Wolnych Lekturach – Aleksander Świętochowski9 grudnia 2015 Nowe publikacje Wolne Lektury

Aleksander Świętochowski – wybitny polski pisarz, publicysta, dramaturg, filozof. Pierwszy artykuł opublikował w wieku 18 lat w „Tygodniku Ilustrowanym”. Był autorem m.in. wielu dramatów, utworów powieściowych i dramatycznych. W latach 1896-1900 zostały wydane Pisma – siedem tomów z utworami autora. To właśnie z tego wydania zbiorowego pochodzą 22 utwory, które od dziś dostępne są w bibliotece.

swietochowski-hymn-niemych swietochowski-klemens-boruta swietochowski-woly swietochowski-chawa-rubin

Dzięki współpracy z projektem Wikiźródła opublikowaliśmy następujące pozycje: Asbe, Chawa Rubin, Cholera w Neapolu, Dafne, Damian Capenko, Dwa widma, Dwaj filozofowie, Dwugłos miłości, Hymn niemych, Karl Krug, Klemens Boruta, Krajobrazy, Lew kamienny, Na pogrzebie, Nad grobem, Oddechy, Starzec i dziecię, Strachy Pantelikonu, Testament Alego, Tragikomedya prawdy, Wesele satyra, Woły.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.