„Trzej muszkieterowie” na Wolnych Lekturach3 grudnia 2015 Nowe publikacje Wolne Lektury

aleksander-dumas-trzej-muszkieterowieJeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Trzej muszkieterowie Aleksandra Dumas (ojca) to powieść z gatunku płaszcza i szpady, w której nie brak intryg, niespodziewanych zabójstw, pojedynków na śmierć i życie oraz romansów. D’Artagnan, Atos, Portos i Aramis to czterej przyjaciele, muszkieterowie gwardii francuskiej za czasów panowania króla Ludwika XIII i kardynała Richelieu.

Dzieło odniosło światowy sukces – zostało przetłumaczone na wiele języków i wielokrotnie zekranizowane. Książka, która wzbogaciła naszą kolekcję literatury przygodowej, powinna spodobać się nie tylko wielbicielom klasycznej literatury francuskiej.

Opracowanie redakcyjne i przypisy pierwszego tomu: Paulina Choromańska, Paulina Dubielecka, Piotr Kowalik, Marta Niedziałkowska. Redakcję techniczną drugiego tomu wykonała Paulina Choromańska, natomiast korektę utworu ze źródłem wikiskrybowie w ramach projektu Wikiźródła.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.