Tydzień Kodowania w Polsce5 października 2015 Edukacja cyfrowa Edukacja Medialna Wydarzenia

CodeWeek 2015 PLW ramach projektu „Code Week Polska 2015” fundacja Nowoczesna Polska koordynuje Tydzień Kodowania w Polsce, który rozpocznie się w sobotę 10 października i potrwa do niedzieli 18 października. To część Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie, w tym roku jest już zaplanowanych 357 wydarzeń i ciągle dodawane są nowe.

Warsztaty, szkolenia, debaty i różne inne wydarzenia, które odbędą się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, także w Polsce, mają służyć zachęcaniu do nauki kreatywnego programowania. Tydzień Kodowania jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia, płci, etc. Każdy może zacząć się uczyć programowania i nabyć nowe kompetencje związane z kodowaniem. Chcemy pokazać, że kodowanie nie jest zarezerwowane dla wybranych i każdy może się go nauczyć.

Europejski Tydzień Kodowania zainicjowali 3 lata temu Młodzi Doradcy ds. Agendy Cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes.

W tym roku polskim koordynatorem Tygodnia Kodowania jest Fundacja Nowoczesna Polska, natomiast głównym partnerem program „Mistrzowie Kodowania”. Działania są dofinansowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Partnerami działań są: Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Stowarzyszenie Talent, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Media 3.0 oraz Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki. Ambasadorami Tygodnia Kodowania w Polsce są Blanka Fijołek oraz Kamil Sijko.
Zapraszamy na stronę Tygodnia Kodowania w Polsce: codeweek.org.pl