Nowe materiały dla trenerów edukacji medialnej22 września 2015 Edukacja Medialna

statekWrzesień to intensywny czas planowania różnych działań edukacyjnych. Chcąc zachęcić wszystkich nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów do wypłynięcia na szerokie wody edukacji medialnej, przygotowaliśmy w serwisie edukacjamedialna.edu.pl sekcję Dla Trenera.

Znajdziecie w niej przydatną listę pomocy, które były do tej pory rozproszone w serwisie oraz 5 specjalnie przygotowanych materiałów:

Jak się przygotować do zajęć?
Jak efektywnie pracować z grupą?
Jak uniknąć trudnych sytuacji w czasie zajęć? Kilka słów o kontrakcie.
Jak rozwinąć edukację medialną na szerszą skalę?
Jak pozyskać środki na sfinansowanie projektów edukacji medialnej?

Materiały stanowią kontynuację i uzupełnienie czerwcowego szkolenia TEM. Mamy nadzieję, że będą stanowić cenną pomoc dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z edukacją medialną, a bardziej doświadczonych trenerów skłonią do refleksji i zainspirują do dalszych działań.

Projekt Trenerzy Edukacji Medialnej został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy: Platforma Kultury.

NCK_platforma-kultury_logo-zNCK_kolor-web

MKiDN